A+ A A-
  • Hits: 5575

В діях Тимошенко відсутній будь-який склад злочину, - адвокати

VlasenkoСуд на цю хвилину немає жодного доказу порушення мною закону... за допомогою прокуратури, ведеться «груба, чорна, пропагандистська кампанія».

В середу, під час свого виступу в поясненнях, Юлія Володимирівна Тимошенко вчергове підтвердила відсутність складу злочину в її діях, абсолютну відсутність будь-яких доказів в обвинуваченні щодо її винуватості та щодо скоєння нею будь-якого злочину, в тому числі і того, що їй інкримінується. Про це заявив, керівник групи захисників Юлії Тимошенко Сергій Власенко.

«Тимошенко звинувачували лише в одному - в тому, що нібито вона, нібито замість Кабінету Міністрів, який мав на це нібито виключні повноваження, особисто підписала директиви, особисто їх виготовила, особисто їх скріпила печаткою і особисто передала голові НАК «Нафтогаз України» Олегу Дубині». Це був склад нібито злочину, який інкримінували Тимошенко, і в наслідок цих дій НАК «Нафтогаз України» нібито отримав збитки в сумі 194 млн. дол. США, - наголосив захисник.

За словами Власенка, це обвинувачення було повністю спростовано, оскільки в матеріалах справи відсутні документи, які власноруч підписувала Юлія Тимошенко. На примірнику директив, який є в матеріалах справи, стоїть факсиміле.

Власенко наголосив, що свідки Ратушняк та інші підтвердили, що вона не ставила печатку на цей документ, оскільки печатка ніколи не покидала приміщення відповідного підрозділу Секретаріату Кабінету міністрів України.

«Свідки Юрій Продан, Михайло Лівінський, сам Олег Дубина, і Юлія Тимошенко це підтвердила, заявили, що Тимошенко не передавала директив Дубині, а передавала їх міністру палива та енергетики Юрію Продану, який в свою чергу передав їх Дубині», -сказав він, наголосивши, що це повністю руйнує концепцію обвинувачення.

В той же час,заявляє адвокат, в матеріалах справи міститься експертиза, згідно з якою це факсиміле визначено як особистий підпис Тимошенко, що свідчить про замовний і сфальшований характер самої експертизи.

«Абсолютно аналогічно виглядають і експертизи так званого збитку. Зокрема, низька спеціалістів, які підписували довідку, що стала підставою для обрахування збитків, відмовилися від того факту, що проводилися будь-які перевірки. Вони зазначили, що їх примушували підписувати цю довідку в приміщенні Головного контрольно-ревізійного управління без перевірки будь-яких первинних бухгалтерських документів», -відзначив Власенко.

Адвокат також зазначив, що наразі остаточно доведено, що Тимошенко не брала участі в підготовці контрактів і що вона жодним чином не мала жодного стосунку до розробки тексту контракту, до його візування та до його підписання, що вказує , що в її діях відсутній будь-який склад злочину.

Проте суд не бере до уваги зауваження захисників Тимошенко.

Інший адвокат Тимошенко Юрій Сухов заявив учора, що відкриття провадження Вищою радою юстиції відносно судді Кірєєва є тиском на суд.

«Зараз дуже дивна ситуація - перед тим як суд має піти в нарадчу кімнату по справі Тимошенко, Вища рада юстиції відкрила провадження. Це, безумовно, є певним тиском на суддю», - сказав він.

Сухов прогнозує, що результати провадження стануть відомі вже після винесення вироку Юлії Тимошенко і висловлює переконання, що його результати будуть залежати саме від того вироку, від його змісту, який буде винесений суддею Кірєєвим.

Тим часом Тимошенко заявляє, що у справі фігурують не ті директиви, які вона підписувала

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко не виключає, що той примірник директив на газові переговори, який знаходиться в матеріалах її справи, є фальшивим.

Про це вона заявила, даючи свідчення в Печерському райсуді Києва у середу.

"Я не можу виключити, що ті директиви є сфальшованими. Там можуть бути переставлені слова. Я точно не пам'ятаю змісту, але я підтверджую, що своє доручення я передавала (Продану), але з моїм підписом", - заявила Тимошенко.

Вона додала, що ті директиви, які залучені до матеріалів справи, не містять її оригінального підпису – а то є факсиміле.

"Якщо змогли підробити експертизу і назвали підписом факсиміле, могли й підробити і складові директив", - сказала Тимошенко.

Юлія Тимошенко також заявляє, що в обвинувальному висновку немає доказів, які б доводили скоєння нею злочину на посаді голови уряду в 2009 році.

"Обвинувальний висновок у кримінальній справі, яка проти мене сфальшована, не містить всупереч Кримінально-процесуальному кодексу будь-яких даних та доказів, які підтверджують скоєння мною злочину, будь-якого порушення закону, не кажучи вже про злочин, який передбачений частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України", - сказала Юлія Тимошенко під час надання свідчень у судовому засіданні, повідомляє її персональний сайт.

За її словами під час надання свідчень по сфальшованій проти неї справі «сторона обвинувачення робить спробу підміни понять».

«У суду на цю хвилину немає жодного доказу порушення мною закону», - наголосила вона.

За її словами, проти неї режимом, за допомогою прокуратури, ведеться «груба, чорна, пропагандистська кампанія».

Юлія Тимошенко вказує на процесуальні дії та темпи фальшування справи з боку владного режиму.

«В той день, коли незаконно був складений обвинувальний вирок, в той самий день справу передали до суду, в той самий день нібито автоматично справа потрапила до судді Кірєєва, який лише місяць указом Януковича як був призначений суддею в Печерський суд», - підкреслила Тимошенко.

За словами лідера парії «Батьківщина», вона так і не отримала чіткого та зрозумілого пояснення, в чому вона звинувачується.

Крім того, Тимошенко зазначила, що у матеріалах справи містяться письмові докази її невинуватості.

"Під час досудового слідства і під час попереднього розгляду справи у суді справа мусила бути закрита за відсутністю будь-яких елементів складу злочину у моїх діях. Це очевидно для будь-якого правознавця", - сказала Юлія Тимошенко під час надання свідчень у судовому засіданні, пославшись на свідчення Олександра Турчинова, Юрія Продана, Тетяни Корнякової, Віктора Кудрявцева, Миколи Оніщука та інших свідків, повідомляє її персональний сайт.
Крім того, за словами екс-прем'єра, у матеріалах справи містяться письмові докази її невинуватості: лист тодішнього міністра юстиції Олександра Лавриновича, лист тодішнього заступника Генпрокурора Віктора Кудрявцева, в яких є підтвердження, що підписані нею директиви не можуть вважатися урядовим документом.

Тимошенко також нагадала, що Верховна Рада підтвердила законність газових угод з Росією,, зокрема, їх ратифікацією Верховною Радою України.
"Угоди, які підписані тоді НАК "Нафтогазом України", я підкреслюю – НАК "Нафтогазом", а не мною особисто, і НАК "Нафтогазом" розроблялися, і НАК "Нафтогазом" запроваджені – вони ратифіковані тричі. Перше – правлінням НАК "Нафтогазу", який підписував їх, друге – урядом 21 січня 2009 року, третє – ратифіковані Верховною Радою України", - сказала Тимошенко.