A+ A A-

  • Written by Administrator
  • Hits: 6958

Через Люблін — до Болоньї та Брюсселя, або Чи злетить український слон?

User Rating:  / 0

Poland-Ukraine-colegium{jcomments on}Українсько-польський Європейський університет відкриється з нового року. Відповідну угоду прем’єр-міністри України та Польщі планують підписати найближчим часом, про що вже оголошено на сайтах міністерств освіти обох країн. Що це — чергова політична декларація чи реальна спроба польських і українських учених створити конкурентоспроможний сучасний вищий навчальний заклад?

Read more

  • Written by Administrator
  • Hits: 16351

Польсько-український університет в Любліні

User Rating:  / 0
Flag-Pins-Ukraine-PolandСлавомир Скомра. Gazeta Wyborcza

Угода, в результаті якої мав би утворитися польсько-український університет, могла бути підписана ще нині. – Сподіваюся, що перед Різдвом ми всі отримаємо чудовий подарунок, – сказав голова комітету Верховної Ради України у справах науки та освіти Володимир Полохало.

Read more

  • Written by Віктор Каспрук, політолог
  • Hits: 10097

Саміт Україна-ЄС: євроімітація чи бажання інтеграції?

User Rating:  / 0
EU_Ukraine_flagsСаміт Україна-ЄС, котрий відбудеться 4 грудня цього року, радше можна розглядати в контексті президентських виборів 2010 року та супутнього їм піару, ніж як прагматичну спробу наближення України до членства у структурах об'єднаної Європи. В цьому сенсі можна припустити, що для Президента України це чергова можливість показати тій невеличкій частині українського електорату, котра іще його підтримує, що європейська інтеграція Української держави для нього і надалі залишається одною із найбільш пріоритетних тем.

Read more

  • Written by Administrator
  • Hits: 8562

У Києві проходить саміт «Україна-ЄС»

User Rating:  / 0
Cаміт «Україна-ЄС» лого{jcomments on}Українську делегацію очолює Президент Віктор Ющенко. У спільній заяві, ухваленій на саміті, визначено, що Україна має досягти політичної та економічної стабілізації шляхом проведення конституційної реформи. В розміщеній на офіційному сайті Президента України заяві також зазначається, що лідери України та ЄС обговорили президентські вибори в Україні, заплановані на 17 січня 2010 року, а також виконання поточного порядку денного реформ в Україні. Сторони наголосили на важливості очікуваних президентських виборів, «які мають бути проведені у відповідності до європейських та міжнародних стандартів».

Read more

  • Written by Анастасія Бродзянська
  • Hits: 7573

Невдовзі українці зможуть отримувати дипломи європейського зразка. Завершено перемови про створення спільного українсько – польського Європейського університету

User Rating:  / 0
19 листопада 2009 року у Варшаві відбулися завершальні переговори Голови Комітету з питань науки та освіти ВР України, Співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща проф. Володимира Полохала та Міністра освіти і науки України проф. Івана Вакарчука з Міністром науки та вищої освіти Республіки Польща проф. Барбарою Кудрицькою. Предметом переговорів було заснування спільного українсько – польського Європейського університету, Декларацію про утворення якого підписали Прем'єр-міністр України та Голова Ради Міністрів Республіки Польща у 2008 р. Сторони погодили основні засади створення та майбутнього функціонування університету.

Read more