A+ A A-
  • Written by Анастасія Бродзянська
  • Hits: 7574

Невдовзі українці зможуть отримувати дипломи європейського зразка. Завершено перемови про створення спільного українсько – польського Європейського університету

User Rating:  / 0
PoorBest 
19 листопада 2009 року у Варшаві відбулися завершальні переговори Голови Комітету з питань науки та освіти ВР України, Співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща проф. Володимира Полохала та Міністра освіти і науки України проф. Івана Вакарчука з Міністром науки та вищої освіти Республіки Польща проф. Барбарою Кудрицькою. Предметом переговорів було заснування спільного українсько – польського Європейського університету, Декларацію про утворення якого підписали Прем'єр-міністр України та Голова Ради Міністрів Республіки Польща у 2008 р. Сторони погодили основні засади створення та майбутнього функціонування університету.

Згідно домовленостей, уіверситет матиме два структурних підрозділи – в Україні та у Польщі, але керуватиметься спільною Наглядовою Радою, утвореною сторонами за паритетним принципом. Ректором по черзі будуть українець та поляк. Так само за паритетним принципом сторони надаватимуть щорічне фінансування університету. Цього року за ініціативи парламентського Комітету з питань науки та освіти, Україна у «Законі про державний бюджет на 2009 рік» передбачено 7 млн. грн. на заснування уіверситету.

Основою діяльності університету будуть спільні магістерські та докторські програми. Навчання всіх студентів та аспірантів проходитиме обов'язково на території двох країн, а випускники одержуватимуть два дипломи про вищу освіту або про вчений ступінь. Польський підрозділ університету планується розташувати у місті Люблін, тоді як Український включатиме головний кампус у Києві та прикордонну філію у Львові.

Коментуючи досягнуті домовленості, голова Комітету з питань науки та освіти ВР України Володимир Полохало відзначив: «Створення українсько – польського Європейського університету – це крок до європейського майбутнього України, оскільки саме вивчення польського досвіду інтеграції до ЄС та його адаптація до українських умов буде однією з місій університету. Власне, сама діяльність університету від початку базуватиметься на принципах та стандартах європейської системи вищої освіти, зокрема Болонської угоди. Українці та поляки разом зможуть запропонувати міжнародні навчальні та дослідницькі програми, цілком конкурентоздатні за вимогами Євросоюзу». Під час перемов у Польщі сторони домовились невідкладно розпочати всі необхідні організаційні роботи з тим, щоб структурні підрозділи університету запрацювали вже до Нового 2010р.