ООН веде переговори з Туреччиною щодо її участі у гуманітарній місії в Україні
Керівництво ООН продовжує переговори з посадовцями Туреччини щодо участі країни у розв’язанні гуманітарних проблем в Україні, зокрема щодо евакуації цивільних.
Про це сказала на засіданні Ради Безпеки ООН помічниця Генерального секретаря з гуманітарних питань, заступниця координатора надзвичайної допомоги Джойс Мсуя, передає кореспондент Укрінформу.
«Обговорюється питання підтримки Туреччиною зусиль ООН щодо досягнення прогресу у вирішенні нагальних гуманітарних проблем в Україні», — зазначила Мсуя.
За її словами, заступник Генсека з гуманітарних питань Мартін Гріффітс провів переговори з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу та іншими посадовцями країни щодо участі Анкари в розв’язанні гуманітарних проблем.
Мсуя нагадала, що в понеділок під час третьої евакуаційної операції за участю ООН з меткомбінату «Азовсталь» та інших районів Маріуполя вдалося вивезти 174 цивільних. Загалом за допомогою конвою ООН евакуйовано 600 осіб.
Помічниця Генсека назвала «жахливим» обстріл школи у Білогорівці Луганської області, де, за її словами, «жінки й діти намагалися сховатися від бойових дій». Винні мають бути покарані, наголосила вона.
Мсуя зазначила, що організація гуманітарних коридорів для евакуації та доправлення допомоги у постраждалі райони ускладнюється використанням зброї з широкою зоною ураження та наявністю мін і боєприпасів, що не розірвалися.
На сьогодні свої домівки були змушені залишити майже 14 млн українців, з них 8 млн є внутрішньо переміщеними особами, сказала Мсуя.
Як повідомлялося, у четвер Рада Безпеки ООН обговорює гуманітарну ситуацію в Україні, зумовлену російським вторгненням.