Віцеспікер Бундестагу відвідає Одесу 22 липня
Віцепрезидент німецького Бундестагу Катрін Герінг-Екардт відвідає Південний Кавказ, Молдову та українську Одесу.
Як передає Укрінформ, про це журналістів повідомили у пресслужбі парламенту ФРН.
«У зв’язку з російською загарбницькою війною проти України віцепрезидент Бундестагу Катрін Герінг-Екардт відвідає Південний Кавказ, Республіку Молдова та українське місто Одеса», — зазначається в інформації.
Відвідання Одеси заплановано на 22 липня. Герінг-Екардт «хотіла б отримати уявлення про ситуацію в стратегічно важливому місті на Чорному морі, провести переговори про подальшу допомогу, необхідну для оборони та відновлення, а також дізнатися про наслідки зернової блокади». За її словами, «Всесвітній продовольчій програмі терміново потрібна пшениця з Одеси».
Візит спочатку був запланований на 8 травня, але Герінг-Екардт тоді зустрілася з керівниками Одеси на молдавсько-українському кордоні та отримала запрошення відвідати Одесу пізніше.
Першим пунктом турне, з 18 липня по 20 липня, стане відвідання Азербайджану, Грузії та Вірменії, де віцеспікер хотіла б дізнатися більше про наслідки війни та майбутнє країн Південного Кавказу та Східного партнерства. У Вірменії та Азербайджані віцепрезидент німецького Бундестагу також проведе переговори щодо нагірно-карабахського конфлікту.
«Потрібно використати кожен шанс довгострокового миру в регіоні. Лише мир створює безпеку», – пояснила політик.
У Грузії вона обговорюватиме питання та умови для отримання цією країною статусу кандидата в ЄС.
«У Грузії також є чітко проєвропейський рух серед населення. Страшна загарбницька війна росії проти України є попередженням: ми не повинні відмовлятися від демократичних і проєвропейських сил у нашому сусідстві. Підтримка демократичних рухів є частиною нашої відповідальності», — заявила Герінг-Екардт.
21 липня німецький політик вирушить до Республіки Молдова, де, серед іншого, відвідає центр прийому осіб, переміщених внаслідок війни в Україні.
Як повідомлялось, президент Бундестагу Бербель Бас відвідала Україну 8 травня.