Санкції і військова допомога: у Бундестазі назвали шлях завершення війни в Україні
Завершити війну рф проти України можуть лише жорсткі санкції та західна зброя для України, але не хибні компроміси з путіним, які лише призведуть до розширення війни на інші частини Європи.
Таке переконання висловив депутат від опозиційного блоку консерваторів — ХДС/ХСС — Юрген Гардт, виступаючи в дебатах у Бундестазі 7 вересня, передає кореспондент Укрінформу.
«Я стверджую, що є лише один шлях завершити цей конфлікт, а саме продовжувати подвійну стратегію», — заявив депутат.
Він пояснив, що йдеться про, те, щоби, з одного боку, посилювати санкції проти рф, запровадити їх восьмий пакет і суттєво розширити коло підсанкційних осіб, а також вдосконалювати санкційний режим, щоби не було жодних лазівок для режиму.
З іншого боку, Гардт закликав підсилювати допомогу військовому спротиву України, щоби вона могла захищатися від російської агресії, «адже лише в такому випадку путін дійде висновку, що продовжувати цю війну буде означати більший ризик, ніж розпочати розумні справедливі переговори щодо того, як можна завершити цю війну».
На переконання політика, мир, який путін хоче нав’язати Україні та світу на своїх умовах не призведе до успіху, а люди, які вірять, що можна досягти компромісу з диктатором в москві, приміром, визнати його право анексувати якусь частину України, а взамін «знову отримати мир і дешевий газ», помиляються. Це лише заохотить агресора продовжувати – в Грузії, Молдові, незабаром постане питання сухопутного кордону до Калінінграду.
«І через короткий, або більш довгий проміжок часу, ми, як Німеччина, як Європа, як НАТО вступимо в конфлікт з росією, чого ми наразі, дякувати Богу, за підтримки з боку України, завдяки мужності українців можемо уникнути», — заявив депутат.
Отже, за його словами, допомога Україні виправдана не лише з моральної точки зору, але й є цілком прагматичною, адже українці насправді воюють і за німців також.
Гардт у черговий раз поставив питання щодо необхідності постачання Україні необхідних важких озброєнь, про що йому сказав під час нещодавньої зустрічі в Берліні прем’єр-міністр України Деніс Шмигаль. Німецький політик не розуміє, чому ФРН може постачати танки Leopard Словаччині з тим, щоби та могла передавати свої танки Україні, але не може поставити їх напряму ЗСУ. Або чому уряд ФРН не схвалює відправку в Україну танків Marder, які стоять на підприємствах, готові до відправки. Всі пояснення уряду щодо узгодження з союзниками консервативний депутат назвав відмовками.
Міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт, виступаючи на тих же дебатах пообіцяла продовжувати підтримку України, але повторила, що з запасів Бундесверу передавати більше нема чого, натомість заявила, що Німеччина працюватиме над проблемою разом з партнерами.
Федеральний уряд оновив перелік військової техніки, яку передав або планує передати Україні. В порівнянні з попереднім тижнем у переліку того, що було передано, позначені РЛС COBRA та 3 (зі загалом 20) зенітних танків GEPARD.