ПолiтДумка

Шольц сподівається що Третьої світової вдасться уникнути

22 октября
20:38 2022

Війна росії в Україні поки не загрожує перерости в Третю світову, але нехтувати такою загрозою не варто.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц в інтерв’ю виданню Welt am sonntag, передає Укрінформ.

«З цього припущення я не виходжу, але небезпеку ми принаймні не повинні випускати з поля зору», — відповів канцлер на запитання, чи не боїться він, що війна росії проти України переросте у світову.

За словами Шольца, в такій небезпечній ситуації будь-який необережний крок є «забороненим», і головне — не повинно бути прямого конфлікту між росією і НАТО.

Водночас, зауважив глава уряду, Німеччина підтримує Україну «в міру своїх можливостей». Після США Німеччина є одним із найбільших помічників України — фінансово, гуманітарно, а також зі зброєю, сказав Шольц. Він підкреслив, що Німеччина постачає дуже важливу в цій війні зброю – артилерію та ППО. Він нагадав, що буквально кілька днів тому ФРН передала найсучасніший у світі комплекс ППО Iris-T, якого немає навіть у Бундесверу.

Щодо танків Шольц повторив те, що говорив неодноразово: питання, яку зброю Берлін постачає, ґрунтується на принципі — не можна робити це самостійно (тобто, Німеччина не буде робити це першою — ред). Німеччина за допомогою так званого кільцевого обміну забезпечила поставку в Україну з Чехії, Словаччини, Словенії, Греції понад 100 танків, які можуть бути використані відразу. До того ж, Україна має матеріально-технічне забезпечення, запчастини, боєприпаси для цих танків російського чи пострадянського виробництва, підкреслив політик.

Шольц також непрямо послався на настрої виборців, 20-30 відсотків з яких не згодні ні з політикою санкцій, ні з постачанням зброї. Тож питання підтримки України не має призвести до розколу в суспільстві.

Читайте також: Україна чекає від Німеччини нових боєприпасів для захисту інфраструктури – Шмигаль

Більша частина інтерв’ю була присвячена енергетичним проблемам, які є для німців наразі дуже актуальними. Глава уряду заявив, що завжди вважав, що путін зможе використати енергоносії як зброю. Він відкинув закиди, що на посаді міністра фінансів в уряді Меркель нічого не робив, аби зменшити залежність від росії, і заявив, що на посаді мера Гамбурга виступав за будівництво LNG-терміналів на північному узбережжі Німеччини. За його визнанням, на жаль, даремно. Загалом же Німеччина зовсім не потребуватиме газу після 2045 року, переконаний політик.

«Природний газ – це не наше майбутнє», — підкреслив він і наголосив на важливості переконати громадян у необхідних кроках, які потрібно зробити вже зараз на шляху до кліматичної нейтральності.

Читайте також: МЗС та Міноборони Німеччини вимагають від уряду втричі збільшити військову допомогу Україні

Як повідомлялося, залежність Німеччина від російського газу до початку війни сягала 55%, від нафти – 35%. Зараз країна диверсифікує джерела постачання.

Фото: dpa


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

    Качественные покрывала на холодную пору года

Качественные покрывала на холодную пору года

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!