Маршалок Сейму Польщі: Потрібно знайти спільні рішення проти агресії росії
Захід не може довіряти російському режиму, який не поважає навіть власних громадян. Захід має знайти спільні рішення для протидії російській агресії.
На цьому під час першого парламентського саміту міжнародної Кримської платформи заявила у Загребі маршалок Сейму Польщі Елжбєта Вітек, передає кореспондент Укрінформу.
“Крим – це Україна”, — наголосила на початку виступу Вітек, зауважуючи, що саме з цього півострова розпочалася російська агресія проти України.
Вона підкреслила, що світ щодня чує про страшні воєнні злочини росіян: викрадення і тортури українців і їх депортацію до росії, фільтраційні табори. Голова верхньої палати польського парламенту наголосила, що ці злочини вимагають рішучого засудження з боку міжнародної спільноти.
Вітек зауважила, що російський режим здійснює примусову мобілізацію, зокрема, мобілізовуючи не лише тих, хто ніколи не був в армії, але хворих і злочинців.
“Ми не можемо довіряти цьому режиму, який не поважає навіть власних громадян, і не можемо вважати, що такий режим демонструватиме людяність”,- наголосила Вітек.
Маршалок Сейму підкреслила, що країни Центральної та Східної Європи постійно застерігали своїх партнерів на Заході про ворожі наміри росії. Вона зауважила, що деякі країни намагалися примирити росію, але це не дало жодних бажаних результатів.
Вітек підкреслила, шо невеликі країни не можуть зупинити кремль, відтак імперські амбіції росії щодо захоплення нових територій лише розширюватимуться.
“Ми повинні стояти разом і знайти рішення проти агресивних дій росії”,- наголосила вона.
Голова верхньої палати парламенту Польщі підкреслила, що важливо не припиняти зусиль щодо всебічної підтримки України.
За її словами, потрібно також посилювати східний фланг НАТО для захисту від агресора.
Як повідомлялося, у хорватському Загребі у вівторок розпочався перший парламентський саміт міжнародної Кримської платформи.
Напередодні у Загребі, в межах саміту, було проведено експертну дискусію з проблем деокупації Криму, загальної ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях.