ПолiтДумка

Китай готується до війни з Тайванем, спираючись на досвід росії в Україні

08 ноября
23:28 2022

Сі Цзіньпін наказав Китаю готуватися до війни, попередивши, що ситуація з безпекою в його країні стає «все більш нестабільною».

Під час погіршення відносин з США на тлі імовірного конфлікту з Тайванем китайський диктатор заявив, що Пекін «всебічно посилить свою військову підготовку до будь-якої війни».

Як повідомила державна китайська телекомпанія CCTV, Сі сказав, що цей крок був спричинений «все більш нестабільною та невизначеною» безпекою Китаю.

Це сталося на тлі побоювань, що Китай, який має другу за величиною економіку  у світі, готується до імовірного вторгнення на самоврядний острів Тайвань.

Напруженість між двома країнами досягла точки кипіння в останні місяці, коли Пекін продовжує демонструвати свої військові м’язи, запускаючи реактивні літаки в повітряний простір Тайваню та запускаючи ракети під час військових навчань.

Сі пообіцяв приєднати Тайвань — і експерти вважають, що він «гарантовано» атакує острів після того, як став довічним лідером.

Є занепокоєння, що Тайвань стане головною  точкою у протистоянні між Вашингтоном та Пекіном, оскільки потенційне вторгнення змусить США або залишити острів, або зіткнутися  з повномасштабною війною проти Китаю.

Китай вважає  Тайвань  частиною своєї території та пообіцяв повернути його силою, якщо це необхідно – тоді як Джо Байден нещодавно заявив, що США стануть на захист незалежності острову.

Тайвань фактично є незалежною країною, хоча й не визнаною міжнародною спільнотою, але будь-які кроки до повної незалежності майже напевно призведуть до війни.

Минулого місяця Комуністична партія Китаю чітко оприлюднила свої плани, додавши до своєї конституції рядок про «рішучу протидію та стримування» незалежності Тайваню та запровадження політики «одна країна, дві системи».

Буквально минулого тижня нові фотографії вперше відкрили світу, наскільки сильно пішла мілітаризація Китаю в Південно-Китайському морі.

RR-graphic-china-forces-1.webp (104 KB)

Моторошні зображення показали масштабне поширення китайських військових операцій на штучних островах, які озброєні до зубів смертоносною технікою, включаючи ракетні літаки, пілотажні ангари та літаки-розвідники.

Найбільший з островів архіпелагу, острів Тайпін, наразі контролюється Тайванем, який знаходиться в центрі планів вторгнення, що розробляє Пекін.

А на початку цього року, як повідомляється, Китай  озвучив свій жахливий «воєнний сигнал» в офіційних колах, який був виданий перед їхніми останніми двома великими конфліктами.

Фраза «не кажіть, що ми вас не попереджали» тепер часто згадується в дискусіях на тлі стрімкого зростання напруженості.

Влітку візит американського політика Ненсі Пелосі на острів призвів до масштабних китайських військових навчань.

Пелосі активно підтримує Тайвань, а її  поїздка на острів  зробила її найвищим політиком США, який відвідав Тайвань за чверть століття, що розлютило Китай.

Пекін розглядає будь-яку взаємодію між Вашингтоном і Тайбеєм як схвалення США незалежності острова.

Вашингтон завжди відмовлявся від прямої підтримки Тайваню в разі  війни з Китаєм, але підтримував незалежність острова.

Універсальна зброя

Нова гіперзвукова ракета була протестована Кітаєм на авіашоу у вівторок. Ця ракета є версією китайської YJ-21 і має бойову дальність ураження понад 1240 миль.

Військові експерти заявили, що поява такої зброї на авіашоу в Китаї можна розглядати як жахливе попередження Сполученим Штатам щодо Тайваню.

Андрій Чанг, головний редактор Kanwa Asian Defence, сказав South China Morning Post: «Демонстрація YJ-21 на авіашоу має на меті попередити США не втручатися в план Пекіна повернути Тайвань силою, оскільки жодна з американських систем ППО морського базування не здатна перехопити цю гіперзвукову ракету».

Сонг Чжунпін, колишній інструктор Народно-визвольної армії, додав, що метою демонстрації YJ-21 було стримування, а не збільшення продажів.

Хоча Пекін, можливо,  готується до блицкригу, щоб блискавично штурмувати Тайванську протоку та швидкого захоплення острову, експерти кажуть, що війна може бути чим завгодно, але не швидкою.

З важкими пляжами, скелястою місцевістю, добре пробуреними захисниками та невблаганним морем Китай може зіткнутися з такою ж жорстокою та довготривалою війною, як росія в Україні.

Взяття Тайваню може навіть вимагати від Пекіна  зібрати сили у два мільйони військових, стверджують експерти.

Але минулого місяця начальник військово-морських операцій США адмірал Майкл Гілдей попередив, що Китай може застати Вашингтон зненацька та вторгнутися на Тайвань вже цього року.

«Коли ми говоримо про вікно 2027 року, на мій погляд, це має бути вікно 2022 або потенційно вікно 2023», — сказав Гілдей Atlantic Council.

«Я зовсім не хочу бути панікером… просто ми не можемо цього побажати».

Він додав: «Справа не тільки в тому, що говорить Цзіньпін, це те, як китайці поводяться і що вони роблять.

«За останні 20 років ми побачили те, що вони виконали кожну обіцянку раніше, ніж сказали, що збираються її виконати».

Ці коментарі з’явилися після того, як державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай «сповнений рішучості досягти возз’єднання в набагато швидший термін» після того, як вирішив, що існуючий статус-кво Тайваню «більше неприйнятний».

За матеріалами: The Sun

Статьи по теме

Последние новости

Офіційно розкриті відмінності між версіями смартфона Samsung Galaxy S25

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!