Англійці вимагають полегшити доступ до акаунтів загиблих дітей у соціальних мережах
Сім’ї загиблих у Великобританії закликають полегшити доступ до історій померлих дітей у соціальних мережах, підтримуючи поправки до законопроєкту про безпеку в Інтернеті.
У вересні коронер постановив, що Моллі Рассел «померла від акту самоушкодження, страждаючи від депресії та негативного впливу онлайн-контенту».
Зміни були запропоновані Бібаном Кідроном, колегою з міжнародної комісії, оскільки законопроект повертається до парламенту в понеділок. Його підтримує сім’я Моллі Рассел, 14-річної дівчини, яка покінчила з собою в 2017 році після місяців перегляду шкідливого онлайн-контенту, пов’язаного з самогубством, депресією, самоушкодженням і тривогою.
Сім’я Моллі роками шукала доступ до інформації про облікові записи доньки в соціальних мережах, зокрема в Instagram. Власниця Instagram, Мета, опублікувала понад 1200 публікацій, з якими Моллі працювала на платформі, включно з деякими з найбільш тривожних відео та публікацій, з якими вона взаємодіяла, менш ніж за місяць до початку розслідування.
«Досвід переживання тривалого розслідування Моллі — це те, чого не повинна витримати жодна сім’я», — сказав Ян Рассел, батько Моллі. «Існує гостра потреба в управлінні цим процесом, щоб зробити його більш простим, більш співчутливим і ефективнішим. Ми більше не можемо залишати родини загиблих і коронерів на милість компаній соціальних мереж».
У вересні коронер постановив , що Моллі «померла від акту самоушкодження, страждаючи від депресії та негативних наслідків онлайн-контенту», у рішенні, названому учасниками кампанії як першим у світі та «великим тютюновим моментом» для соціальних мереж .
Поправки, запропоновані Кідроном, які також вимагають внесення змін до Закону про коронерів і правосуддя 2009 року, передбачають обов’язок Ofcom, регулятора комунікацій, виступати в якості точки контакту між родиною загиблих і технологічною компанією. Вони також вимагають від коронерів перевірити, чи технічна платформа містить інформацію про обставини смерті дитини. Ще одна поправка вимагає від технологічних фірм зберігати інформацію з моменту вручення повідомлення та направляти старшого менеджера на будь-яке розслідування, коли йому наказано давати свідчення.
Кідрон сказав, що сім’ї зазнали «агонії», намагаючись з’ясувати, на що дивилися їхні діти протягом днів і тижнів, що передували їхній смерті. Поправки будуть внесені, коли законопроект, який покладає на технологічні фірми обов’язок захищати дітей від шкідливого контенту, надійде до Палати лордів.
Вона додала: «Ці поправки створять швидкий, гуманний шлях для сімей і коронерів для доступу до даних. Заради сімей загиблих зараз і в майбутньому я закликаю уряд усиновити їх. Відмовляти їм у цьому праві просто негуманно».
Окрім родини Расселів, зміни підтримує родина Френкі Томас, 15-річної дівчини, яка покінчила з собою після кількох місяців перегляду графічного контенту про самогубство та самоушкодження; сім’я 13-річної Оллі Стівенс, яка була вбита після суперечки в соціальних мережах; мати 13-річної Софі Паркінсон, яка покінчила з собою після перегляду шкідливих матеріалів в Інтернеті; і Лорін Лафав, чий 14-річний син, Брек Беднар, був причесаний і вбитий кимось, з ким він познайомився в Інтернеті.