ПолiтДумка

Швеція прийняла від Чеської Республіки обов’язки головування в ЄС

01 января
01:09 2023

З 1-го січня Швеція взяла на себе обов’язки щодо головування в ЄС, прийнявши їх від Чеської Республіки.

Як повідомляє Укрінформ, в останній день 2022 року Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн подякувала Прем’єр-міністру Чеської Республіки за плідне головування в ЄС протягом попередніх шести місяців.

«Дорогий Петр Фіала, вітаю вас з успішним Чеським головуванням в ЄС у 2022 році. Ваше лідерство дозволило продовжити нашу єдність та амбітність у найважливіших справах. Від підтримки України до вирішення енергетичної кризи, та у досягненні цілей Зеленого курсу ЄС. Děkujeme mnohokrát», — написала Урсула фон дер Ляєн у Твіттері.

Шведське головування ЄС завершує програму «тріо головування ЄС», діяльність якого на початку 2022 року розпочала Франція та продовжила Чеська Республіка. Саме на ці дві країни припали життєво важливі завдання та виклики, що були пов’язані із російською агресією проти України та її наслідками, включаючи енергетичну та продовольчу кризу, та необхідність зміцнення європейської безпеки. Політична, економічна, фінансова, гуманітарна та військова підтримка України залишатимуться також серед головних пріоритетів Шведського головування ЄС.

“Швеція приймає на себе головування в ЄС в часи, коли Європейський Союз постає перед безпрецедентними викликами. Більш «зелена», більш захищена та вільніша Європа є основою наших пріоритетів», — заявив напередодні прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.

Читайте також: Швеція додатково виділила Україні понад $19 мільйонів

Як наголошується на сайті Шведського головування ЄС, російське неспровоковане вторгнення в Україну є загрозою для всієї європейської безпеки, що тягне за собою тяжкі наслідки у сфері міграції, а також для поставок продовольства та енергії в усьому світі. Україна бореться за своє виживання, за безпеку та життя своїх громадян. ЄС та країни-члени вже надали Україні безпрецедентну допомогу в цій боротьбі, та залишаються твердими у цій політиці.

Як зазначається у програмних цілях нового головування ЄС, Швеція на наступні шість місяців визначила для себе чотири ключові пріоритети.

Перший з них — «безпека-єдність». Як зазначається, швидка та рішуча відповідь ЄС на вторгнення рф в Україну стало проявом його сили усього Євросоюзу, здатності країн-членів діяти разом. Шведське головування матиме пріоритетом продовження економічної та військової допомоги для України, а також її підтримку на шляху до ЄС.

Читайте також: Столтенберг упевнений, що Швеція і Фінляндія стануть членами НАТО у 2023 році

У цьому контексті, для зміцнення безпеки ЄС та його громадян країни-члени мають досягти консенсусу щодо запровадження більш рішучої Європейської політики з безпеки й оборони, яка має здійснюватися у тісній співпраці з ключовими міжнародними партнерами Євросоюзу. У цій роботі також має враховуватися досвід спільного протистояння російській агресії проти України.

Другим пріоритетом є «стійкість-конкурентність». Шведське головування ЄС найбільшу увагу приділятиме війні в Україні та її короткостроковим наслідкам. Водночас, належна увага має надаватися перспективам економічного зростання ЄС. Сила Європи, її стійкість та глобальна позиція прямо залежать від економічних результатів, що тісно пов’язані з ефективністю Єдиного ринку ЄС та з глобальними торговельними можливостями. Такі результати будуть досягатися завдяки розвитку вільної конкуренції, приватним інвестиціям та успішній цифровій трансформації.

Як зазначається, третій пріоритет Шведського головування ЄС — «добробут – зелена та енергетична трансформація». Шведське головування буде продовжувати зусилля зі стримування зростання цін на енергію, сприятиме довгостроковим реформам енергетичного ринку. Європа має бути прикладом та лідером у досягненні амбітних кліматичних цілей, з одночасним зміцненням позицій в економічному зростанні та конкурентоспроможності. При цьому Шведське головування наголошує, що незалежність Європи від викопних ресурсів є необхідністю, і не лише для «зеленої» трансформації, а й для гарантування безпеки.

Читайте також: Міністр оборони Швеції: Допомога Україні є інвестицією у нашу загальну безпеку

Четвертий пріоритет нового головування ЄС — «демократія та верховенства права, як наша основа». Європейський Союз заснований на демократичних цінностях, відкриває шлях до рівного розвитку, індивідуальних свобод, недискримінації, до збільшення економічних результатів та глобального впливу. У цьому контексті дотримання принципів верховенства права та фундаментальних свобод залишається вирішальним для Шведського головування.

Як повідомлялося, від початку російського військового вторгнення в Україну ЄС почав надавати Україні змістовну політичну, економічну, гуманітарну та військову допомогу. Зокрема, у 2022 році ЄС надав Україні фінансову підтримку в обсязі 19 мільярдів євро, що дозволило функціонування держави в умовах війни. Крім того, вперше в історії ЄС виділив 3,1 мільярда євро для прямої військової допомоги для України, яка перебуває у стадії активних бойових дій.

Також вперше в історії ЄС активував Директиву тимчасового захисту, яка дозволила прийняти на території ЄС мільйони українців, переважно – жінок і дітей, які рятувалися від російських обстрілів та ракетних атак, та забезпечити їх базовими соціальними послугами, включаючи медичне обслуговування, доступ до освіти та право на працевлаштування.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Вольфсбург заставил Лейпциг вспомнить 0:7 от Манчестер Сити

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!