Литовський театр опери та балету знімає з репертуару твори російських класиків
Литовський національний театр опери та балету (ЛНОБТ) змінив репертуар на лютий, відмовившись від творів російських класиків — балетів «Ромео і Джульєтта» Сергія Прокоф’єва та «Весна священна» Ігоря Стравинського.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт театру.
Замість вистав «Ромео і Джульєтта», які планувалося дати 10, 11 та 14 лютого, покажуть балет «Барбора Радвілайте» знаменитого хореографа Анжеліки Холіної. 23, 24 та 25 лютого замість «Весни священної» Ігоря Стравинського – балет «Процес» хореографа Мартінаса Рімейкіса.
Обидва балети – відомі твори національної сцени, які збирають повні зали. «Ми приносимо свої вибачення перед глядачами, які заздалегідь купили квитки на одну балетну виставу і побачать іншу, коли прийдуть. Однак ЛНОБТ вирішив дотримуватися рекомендації Міністерства культури і тимчасово, до закінчення бойових дій в Україні, утриматися від публічних презентацій творів російських авторів, оскільки культура в росії дуже тісно пов’язана з агресивною політикою цієї країни», — зазначила Юргіта Скіотіте-Норвайшене, керівник відділу художньої діяльності
Вона нагадала, що саме таке прохання містилося у зверненні до світової культурної спільноти міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. «Ми сподіваємося, що глядачі ЛНОБТ зрозуміють геополітичну ситуацію і підтримають наше рішення, тим більше, що замість цих творів ми покажемо балети, які дуже подобаються публіці», — резюмувала Скіотіте-Норвайшене.
Квитки, що вже є, дійсні або їх можна обміняти на інші вистави.
Як повідомляв Укрінформ, на початку грудня Олександр Ткаченко написав у блозі, що поки не закінчиться війна в Україні, світ має бойкотувати присутність росії у міжнародному культурному просторі.
Він зазначив, що культура не може бути поза політикою. Особливо коли культура – один із видів політики, який використовує ядерна держава-терорист як зброю у війні проти світової демократії. І зараз війна йде не лише за територіальну цілісність України, за життя людини, війна йде за українську культуру.