Шольц у Давосі не відповів, чи надасть Німеччина танки Україні
російська війна проти сусідньої держави ще не завершилася, але країна-агресор уже програла, адже не досягла жодної зі своїх цілей.
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, виступаючи на Давоському економічному форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«росія уже програла, повністю, у досягненні своїх імперіалістичних цілей», — констатував Шольц.
Він підкреслив, що Україна захищається з великою мужністю та успіхом та з допомогою широкої коаліції партнерів.
Глава уряду нагадав, що лише Німеччина надала Україні минулого року всебічну підтримку на понад 12 млрд євро «і буде підтримувати Україну, скільки це буде потрібно». Для задоволення потреб у постачанні зброї буде збільшено виробництво.
ФРН належить до трійки найбільших постачальників військової допомоги, більше постачають лише США, але вони інвестують у військову сферу більше, ніж усі європейські союзники, зауважив канцлер. Він пообіцяв, що Німеччина продовжить надавати необхідну зброю і звернув увагу на те, що ФРН передає ефективні та сучасні системи. Зокрема, зазначив Шольц, Німеччина є однією з трьох держав – США, Великобританія і ФРН, — хто передає Україні РСЗВ, вона надає системи ППО, такі як Iris-T, ефективність якої у збиванні російських ракет наближається до 100%.
На конкретне запитання залу про те, чи готова Німеччина доєднатися до тих країн, які готові поставити Україні бойові танки, Шольц говорив понад чотири хвилини, але так і не відповів прямо.
«російська агресія повинна потерпіти поразку. Тому ми постачаємо зброю»,- підсумував канцлер, додавши, що його країна робить усе виключно в тісній координації з союзниками, насамперед США. Він повторив, що треба уникнути втягування НАТО і його членів у пряму війну з рф.
Окремо Шольц зупинився на повоєнній відбудові України, згадавши конференцію в Берліні наприкінці жовтня 2022 року. Тоді було обговорено «план Маршалла» для України для довгострокової відбудови, створено платформу донорів, які будуть координувати процес і слідкувати за виконанням. Капітали приватного сектору відіграватимуть при цьому ключову роль. Багато компаній добре усвідомлюють, за словами Шольца, можливості, які може їм надати «українське економічне диво», особливо з просуванням країни до ЄС після завершення війни. Але для цього російська агресія має зазнати поразки, підкреслив Шольц.
Останнім часом на канцлера зростає тиск як від зовнішніх партнерів, так і всередині уряду щодо необхідності надання Україні на цьому етапі бойових танків.
Фото: dpa