Презентований новітній сканер здоров’я тіла на основі ШІ
Засновник Spotify Деніел Ек почав працювати в галузі охорони здоров’я. Повідомлення , опубліковане на LinkedIn , називає Ека співзасновником стартапу під назвою Neko Health, який спеціалізується на скануванні тіла за допомогою штучного інтелекту (AI), як повідомили сьогодні європейські інформаційні видання Sifter і Tech.eu.
«Після чотирьох років інтенсивних досліджень і розробки продукту сьогодні ми офіційно запускаємо Neko Health», — йдеться в дописі. «Компанію заснували Яльмар Нільсон і Даніель Ек з метою створення системи охорони здоров’я, яка допоможе людям залишатися здоровими за допомогою профілактичних заходів і раннього виявлення».
Згідно з перекладеною версією веб-сайту Neko Health, неінвазивний сканер всього тіла шведської компанії може виявляти та вимірювати зростання родимок, висипу та пігментних плям. Він також використовує окремий сканер для виявлення будь-яких відхилень у роботі серця, артеріального тиску та пульсу по всьому тілу.
Neko каже, що 360-градусний сканер тіла компанії оснащений понад 70 датчиками, які збирають понад «50 мільйонів точок даних про шкіру, серце, судини, дихання, мікроциркуляцію тощо». Потім ці дані аналізуються «самонавчальною системою на основі штучного інтелекту», яка видає результати лікарям і пацієнтам. Клієнти отримують результати під час прийому та навіть можуть переглядати та відстежувати свої результати у супровідній програмі.
«Наша місія полягає в тому, щоб побудувати проактивну систему охорони здоров’я, зосереджену на запобіганні хворобам», — пише Нільсонн у дописі на LinkedIn , посилаючись на зростаючі витрати на охорону здоров’я в Швеції та Європейському Союзі. Сканування всього тіла, яке, за словами Неко, займає лише кілька хвилин, зараз доступне для відвідувачів у Швеції та коштує 2000 шведських крон (або близько 190 доларів США). На даний момент скани розпродані.
Набіг Ека на індустрію охорони здоров’я не зовсім несподіваний. Чутки про стартап ширяться з листопада , і Ек давно натякав на те, щоб залучитися до сфери охорони здоров’я. У 2013 році звіт The Financial Times показав, що Ек «проводить вільні години на роздуми про те, як виправити «запсовану» систему охорони здоров’я». «Я не винахідник, але я, можливо, людина, яка досить тупа, щоб піти проти системи та спробувати перемогти її на її власних умовах», — сказав він тоді.
Очевидно, ще занадто рано говорити про те, який вплив Neko Health може мати на галузь охорони здоров’я, але це звучить обнадійливо. Подібна технологія з’явилася в минулому: Facebook і Нью-Йоркський університет об’єдналися, щоб зробити МРТ-сканування швидшим за допомогою штучного інтелекту , а дослідники розробляють технологію штучного інтелекту, яка сканує сітківку ока та прогнозує ризик серцевих захворювань . Але Neko Health використовує цю технологію в більших і доступніших масштабах, і цікаво думати про її потенціал.