«Генштабу потрібні люди, план ще не виконали», — Резніков про мобілізацію в Україні
Мобілізаційний план, оголошений на початку воєнного стану в Україні, ще навіть не завершено. Про це повідомив 6 березня в інтерв’ю LIGA.net міністр оборони Олексій Рєзніков.
«Ми рухаємося в цьому плані. У нас не так, як у Росії — давайте другу, третю і четверту хвилі. Все йде під контролем Генерального штабу, який чекає потребу в людях», — заявив міністр.
Резніков зазначив, що в Генштабі точно знають потрібну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, танкістів та снайперів. Генштаб ставить завдання українським військкоматам – план та категорії фахівців, додав міністр.
«Територіальні центри комплектації — це структурні підрозділи Сухопутних військ ЗСУ, над ними є [вище] командування», — нагадав чиновник.
Міноборони, за його словами, у процесі мобілізації веде контроль і бажає перетворити «паперову суміш на цифровий продукт».
«У нас є цей продукт, він розроблений. Ми просто не встигли до кінця ввести. Це буде один із викликів Віталія Дейнеги (український волонтер, ексглава благодійного фонду «Повернись живим»). Став заступником міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації 21 лютого, — ред.)», — заявив він.
Резніков наголосив на проблемі питання лідерства в армії, які актуальні і в інших країнах.
«Саме сержанти — це кістяк армії. Ми майже 30 років жили в парадигмі, що на нас ніхто не нападе, для багатьох вишів військова кафедра була формальністю. Армія — це зріз суспільства, там є лідери та підлеглі», — резюмував Резніков.
Міністр упевнений, що після перемоги над російськими окупантами потрібно змінювати культурну та правову парадигму військової підготовки, оскільки Росія «нікуди не подінеться і не полетить у космос».
«Все одно вони залишаться нашими сусідами, які мріятимуть про реванш. Єдиний успіх неможливості повторення такого вторгнення — потужна армія, сектор сил безпеки та оборони та зрозуміла концепція резервістської армії. Так живе Швейцарія. Культура військової професії має стати трендом», — підсумував глава Міноборони.
Источник: focus.ua