ПолiтДумка

Штучний інтелект лише в Європі та США позбавить роботи до 300 млн осіб

30 марта
00:17 2023

Останні досягнення в галузі штучного інтелекту можуть призвести до автоматизації чверті робочих місць на ринках праці в Європі та США — сотні мільйонів людей будуть змушені шукати нової роботи. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на результати дослідження, проведеного банком Goldman Sachs.

Генеративні системи ІІ, такі як ChatGPT, здатні створювати контент, який не відрізняється від плодів праці людини — вони можуть сильно підвищити продуктивність праці та протягом 10 років збільшити світовий ВВП на 7%. Але якщо ІІ виправдає покладені на нього надії, це також викличе «значні потрясіння» на ринку зайнятості — лише у великих економіках Європи та США буде автоматизовано 300 млн. робочих місць. Найбільший ризик звільнення нависає над юристами та адміністративним персоналом, вважають аналітики.

У більшості професій автоматизація торкнеться менше половини робочого навантаження, але це призведе не до звільнень, а до підвищення продуктивності. Такий сценарій торкнеться 63% робочих місць; і ще 30% людей, зайнятих на фізичних роботах або на відкритому повітрі, зміни майже не торкнуться, хоча їхня робота може бути піддана іншим формам автоматизації. Тільки в США близько 7% фахівців зайняті на роботі, в якій генеративний ІІ міг би виконувати не менше половини завдань, і таких працівників можна буде замінити комп’ютерами — на аналогічний ефект слід очікувати і в Європі. У глобальному розрізі, з урахуванням того, що в країнах, що розвиваються, фізична праця становить значну частку зайнятості, ІІ зможе виконувати близько 20 % завдань. У великих економіках шукати нову роботу доведеться приблизно 300 млн осіб.

Запропоновані аналітиками Goldman Sachs прогнози мають консервативний характер: минулого тижня відповідальна за ChatGPT компанія OpenAI передбачила, що 80% усіх працівників у США зіткнуться з тим, що не менше 10% їхніх завдань зможе виконувати генеративний ІІ. До того ж представники Європолу попередили (PDF) про майбутню навалу «темних великих мовних моделей» , які складуть «ключову кримінальну бізнес-модель майбутнього» .

Інвестиції бізнесу зі сферу ІІ продовжать зростати тими ж темпами, що й інвестиції в ПЗ у дев’яності роки — до 2030 року їх обсяг сягне 1% ВВП, підрахували Goldman Sachs. Аналітики припустили, що ІІ зможе заповнювати податкові декларації для малого бізнесу, проводити оцінку у складних страхових випадках та навіть документувати результати огляду місць злочину. При цьому штучному розуму поки що відмовили у таких завданнях як винесення судових рішень, перевірка статусу пацієнта у реанімації та вивчення міжнародного податкового законодавства.

Источник: toneto.net


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Байден на зустрічі з лідером Китаю говоритиме про війну в Україні — Білий дім

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!