ПолiтДумка

ChatGPT вигадав скандал із сексуальними домаганнями і вмсунув звинувачення

06 апреля
11:31 2023

Постійний коментатор у ЗМІ, Терлі іноді просив виправити новини. Але цього разу не було ні журналіста, ні редактора, до якого можна було б зателефонувати — і не було можливості виправити запис.

«Це було дуже круто», — сказав він в інтерв’ю The Post. «Звинувачення такого роду є неймовірно шкідливими».

Досвід Терлі — це практичне дослідження підводних каменів останньої хвилі мовних ботів, які привернули увагу людей своєю здатністю писати комп’ютерний код, створювати вірші та вести моторошно людські розмови. Але ця креативність також може бути двигуном для помилкових тверджень; моделі можуть з великою майстерністю спотворювати ключові факти, навіть фабрикуючи першоджерела , щоб підтвердити свої твердження.

Оскільки в основному нерегульоване програмне забезпечення штучного інтелекту, таке як ChatGPT, Bing від Microsoft і Bard від Google, починає поширюватися в Інтернеті, його схильність генерувати потенційно шкідливу неправду викликає занепокоєння щодо поширення дезінформації — і нові питання про те, хто несе відповідальність, коли чат-боти вводять в оману.

«Оскільки ці системи реагують настільки впевнено, дуже спокусливо вважати, що вони можуть робити все, і дуже важко відрізнити факти від неправди», — сказала Кейт Кроуфорд, професор Університету Південної Каліфорнії в Анненбергу та старший головний науковий співробітник в Microsoft Research.

У своїй заяві представник OpenAI Ніко Фелікс сказав: «Коли користувачі реєструються в ChatGPT, ми прагнемо бути максимально прозорими, щоб це не завжди генерувало точні відповіді. Підвищення фактичної точності є важливим для нас, і ми досягаємо прогресу».

Сучасні чат-боти зі штучним інтелектом працюють, спираючись на величезні масиви онлайн-вмісту, часто зібраного з таких джерел, як Wikipedia та Reddit, щоб з’єднати правдоподібні відповіді майже на будь-яке запитання. Вони навчені визначати шаблони слів та ідей, щоб не відставати від теми, створюючи речення, абзаци та навіть цілі есе, які можуть нагадувати матеріал, опублікований в Інтернеті.

Ці боти можуть вразити, коли створюють тематичний сонет , пояснюють поглиблену концепцію фізики або створюють захопливий план уроку для навчання п’ятикласників астрономії.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Трамп назвав своїм пріоритетом вирішення «української кризи» — ЗМІ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!