Вчені розробили революційний пристрій для лікування раку, який менший за рисове зернятко
Вчені Х’юстонського методистського науково-дослідного інституту розробили потенційно революційний новий пристрій для лікування раку підшлункової залози, і він менший за одне рисове зернятко. Рак підшлункової залози є однією з найагресивніших форм захворювання та однією з найважчих для лікування, але цей новий імплантований пристрій здатний проводити імунотерапію безпосередньо в пухлини.
Автори дослідження винайшли, розробили та випробували імплантований нанофлюїдний пристрій для доставки моноклональних антитіл CD40 (mAb), багатообіцяючого імунотерапевтичного агента, у низькій тривалій дозі через нанофлюїдну затравку з виділенням ліків (NDES). Кінцевим результатом, який спостерігався на мишачих моделях, було зменшення пухлини при вчетверо меншій дозі, ніж при традиційній системній імунотерапії. Простіше кажучи, пристрою потрібно менше ліків для зменшення ракових пухлин.
«Одним із найцікавіших знахідок було те, що, незважаючи на те, що пристрій NDES було вставлено лише в одну з двох пухлин на тій самій тваринній моделі, ми помітили зменшення пухлини без пристрою», — каже Коррін Ін Сюан Чуа, доктор філософії, співавтор та доцент кафедри наномедицини Х’юстонського методистського академічного інституту, у прес-релізі. «Це означає, що місцеве лікування за допомогою імунотерапії змогло активувати імунну відповідь для націлювання на інші пухлини. Фактично, одна тваринна модель залишалася вільною від пухлини протягом 100 днів безперервного спостереження».
Лікарі найчастіше діагностують рак підшлункової залози на запущених стадіях
На той час рак набагато важче лікувати. Якщо говорити точніше, приблизно у 85 відсотків пацієнтів на момент діагностики вже є метастази, тобто рак поширюється на інші частини тіла.
Дослідники-методисти Х’юстона зараз вивчають подібну технологію доставки нанофлюїдів на Міжнародній космічній станції. Наномедична лабораторія Граттоні в Houston Methodist тим часом зосереджується на імплантованих нанофлюїдних платформах, призначених для контрольованої та довгострокової доставки ліків і трансплантації клітин для лікування різних хронічних захворювань.
Імунотерапія особливо перспективна, коли мова йде про лікування раку, який не реагує на типове лікування. Однак, оскільки імунотерапія впливає на весь організм, вона також може спричинити багато побічних ефектів, які іноді можуть тривати довго, якщо не довічно. Використовуючи цей новий пристрій для лікування безпосередньо в пухлину, лікарі можуть захистити решту тіла пацієнтів від впливу токсичних ліків. У свою чергу, це призведе до меншої кількості побічних ефектів, що дозволить хворим на рак загалом покращити якість життя.
«Наша мета — змінити спосіб лікування раку. Ми розглядаємо цей пристрій як життєздатний підхід до проникнення в пухлину підшлункової залози мінімально інвазивним і ефективним способом, що дозволяє проводити більш цілеспрямовану терапію з використанням меншої кількості ліків», – пояснює Алессандро Граттоні, доктор філософії, автор-кореспондент і голова відділу. наномедицини в Х’юстонському методистському дослідницькому інституті.
Пристрій служить довше, ніж звичайні імплантати
Пристрій NDES складається з резервуара для ліків з нержавіючої сталі з наноканалами, які створюють мембрану, що сприяє тривалій дифузії під час вивільнення препарату. У той час як інші медичні технологічні компанії пропонують внутрішньопухлинні імплантати, що виділяють ліки, для лікування раку, вони зазвичай використовуються протягом короткого періоду часу. Автори дослідження розробили нанофлюїдний пристрій для тривалого контрольованого та тривалого вивільнення. Це має допомогти уникнути повторного системного лікування, яке часто призводить до несприятливих побічних ефектів.
Рухаючись вперед, вчені проводять нові лабораторні дослідження, щоб допомогти визначити ефективність і безпеку цієї технології доставки. Загалом, дослідники кажуть, що вони хотіли б, щоб це стало життєздатним варіантом для хворих на рак протягом наступних п’яти років або близько того.
Автори дослідження описують імплантат у журналі Advanced Science.
Источник: t4.com.ua