Експерти розповіли, як легко перевірити будь-який автомобіль перед покупкою
Ні для кого не секрет, що до вибору автомобіля слід підходити дуже уважно. Це не просто меблі або предмет інтер’єру, це транспортний засіб, який має прослужити вам хоча б кілька років. При цьому він не повинен ламатися, підводити, доставляти будь-які незручності. Особливо це стосується тих машин, які купуються на вторинному ринку – невідомо, наскільки акуратно з ними поводилися власники, як часто проходили технічні огляди, чи значаться на авто штрафи. Рідко коли автівку продає сам господар, зазвичай це посередники, яким головне – швидше позбутися транспортного засобу. Тому вони вдаються до різних хитрощів, щоб приховати його справжній стан.
Навіть люди, які знаються на машинах, можуть купити погане авто. Від цього ніхто не застрахований. Але є можливість максимально вплинути на ситуацію, мінімізувати ризики. Пропонуємо розібратися, як перевірити авто перед купівлею в Україні.
Юридичний стан автомобіля
Насамперед, важливо переконатися в наявності та достовірності всіх документів.
Перед тим, як перереєструвати автомобіль, потрібно провести відразу кілька перевірок;
- по базі МВС;
- на обтяження;
- огляд експертом-криміналістом;
- перевірку номера двигуна;
- перевірку за ВІН-кодом.
І тільки тоді, якщо з машиною все гаразд, можна обговорювати її купівлю. Добре, якщо все вдається одразу, але на практиці трапляються ситуації, коли людина підібрала вподобане авто, провела первинний огляд (можливо, із залученням фахівця), приїхала на переоформлення, а виявилося, що машину заарештовано за рішенням суду. Виходить, угоду скасовують, і добре, якщо не було внесено передоплату. У будь-якому разі, вже втрачено багато часу і зусиль, можливо людині довелося відмовитися від іншої автівки на користь цієї, або ж вона терміново потребує автомобіля.
Щоб такого не сталося, необхідно знати, як перевірити авто перед купівлею. Важливо розуміти, що до бази даних МВС має доступ обмежена кількість людей, як і до реєстру обтяжень. Вам знадобиться подати письмову заяву, приклавши до неї довіреність від власника, свідоцтво реєстрації машини. І сплатити мито. У порівнянні з тим, скільки часу і нервів економить ця послуга, плата невелика.
Також, перевірити машину перед купівлею можна онлайн – на безкоштовних і загальнодоступних ресурсах. Тут можна знайти інформацію, чи числиться за авто заборгованість і чи не в перебуває воно у розшуку.
Історія автомобіля
Найпростіше, якщо машину купували на території України, в офіційного дилера. Достатньо відвідати авторизовану станцію, де обслуговувалося авто, надати документи, і вам нададуть повну історію. Є й такі автовиробники, які об’єднали свою базу, і надають інформацію в будь-яких СЦ, навіть якщо покупка була здійснена за межами країни. До них належать BMW, VAG.
Точно дізнатися, чи потрапляла машина в ДТП, які були пошкодження, як і в попередньому випадку можна в інтернеті. Тільки варто розуміти, що на онлайн-ресурсах є тільки офіційна статистика.
Технічний стан
Перевірити авто перед покупкою – значить забезпечити собі і своїм пасажирам безпеку. Кілька пунктів допоможуть вам визначити, в якому технічному стані він перебуває, і чи є сенс у більш детальній перевірці:
- Відкрийте капот, подивіться під утеплювач, перевірте, чи не іржаві та чи не криві замок і петлі. Про поганий стан машини можуть свідчити маслянистий бруд, начисто вимитий мотор, горілий запах. Спробуйте завести машину, після чого прислухайтеся до стартера, чи немає сторонніх звуків;
- Вдумливо посіпайте колеса, порівняйте маркування шин, перевірте, чи рівномірно зношений протектор. Спробуйте рушити і потім загальмувати. Якщо є стуки і заноси, а система АБС не хрумтить при різкому гальмуванні на швидкості вище 20 км., авто несправне;
- Обійдіть машину, відкрийте всі двері, знизу загляньте на бампер. Зазвичай, у старих авто є відколи на капоті і потертості на дверях. Якщо їх немає – найімовірніше було здійснено ремонт. Ще можна вдатися до допомоги товщиноміра для фарби;
- Якщо є сумніви щодо достовірності зазначеного пробігу, перевірте стан тканини салону. Про солідний пробіг свідчить прим’яті та потерті боковини крісел;
- Машина не повинна розгойдуватися, це свідчить про “мертві” амортизатори.
Найнадійніше звернутися до фахівців, які надають послуги з перевірки авто. Хоч би як добре ви розбиралися в машинах, професіонали стикаються з ними щодня, а тому мало не інтуїтивно зможуть визначити, чи є привід засумніватися в словах продавця. Це допоможе вам зробити правильний вибір, і купити хороший автомобіль, який буде радувати вас довгі роки!