Лікар назвав звички, які можуть вказувати на психічний розлад
Періодично повторювані дії та нав’язливі думки іноді можуть говорити про розлад психіки, який може розвиватися та негативно позначатися на багатьох сферах життя людини, заявив лікар-психіатр.
«Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) — стан, який характеризується нав’язливими ідеями та компульсивними вчинками, тобто ці вчинки, компульсії, періодично повторюються, формуються певні ритуали в поведінці людини», — пояснив лікар.
Лікар зазначив, що на початковому етапі ДКР як життя людини майже не відбивається. Дива в поведінці пацієнта з боку можуть виглядати як індивідуальні особливості, як «родзинка».
«Як правило, ДКР починається з того, що людина дійсно має нешкідливу рису особистості або звичку, трохи дивну, наприклад, плювати через ліве плече або не наступати на стики вуличних плиток», – додав психіатр.
Також людина може виконувати трохи частіше якісь дії. Наприклад, миє руки або перевіряє, чи закриті двері, чи вимкнена праска, хоча пам’ятає, що зачинив і вимкнув. Якщо захворювання прогресує, то людина починає страждати від підвищеної тривожності та почуття провини. Також у нього з’являються складнощі із соціалізацією.
«Все це може перерости у тяжкий розлад. Звички стають для людини проблемою, починають впливати на соціалізацію, на всі сфери життя», – розповів лікар.
Стресові ситуації провокують погіршення стану пацієнта з ДКР. Запобігти розвитку хвороби допоможе своєчасне звернення до лікаря. При лікуванні ДКР застосовуються як ліки, і психотерапія.
Источник: medicalanswers.com.ua