Конкурент технологічного стартапу Ілона Маска провів перші успішні досліди на людському мозку
За інформацією медіа CNBC, конкурент Neuralink у сфері технології інтерфейсу «мозок-комп’ютер», Precision Neuroscience, успішно провів перші клінічні експерименти на людях. Імплантат Layer 7 продемонстрував позитивні результати при декодуванні та візуалізації мозкової активності людини.
За словами представників Precision, система забезпечила найвищу роздільну здатність зображення людської думки з усіх коли-небудь зафіксованих.
«Це було неймовірно сюрреалістично», — розповів Майкл Мейгер президент і директор з виробництва компанії Precision. — «Природа даних і наша здатність візуалізувати — це, знаєте, викликає у мене мороз по шкірі».
Процедура, за якою спостерігав Мейгер, була першим в історії компанії клінічним дослідженням на людях.
Оскільки технологія спрацювала, як і очікувалося, майбутні експерименти з Layer 7 будуть спрямовані на вивчення подальшого застосування імплантата у клінічному та поведінковому контекстах. Якщо випробування Precision і надалі будуть успішними, пацієнти з важкими дегенеративними захворюваннями, такими як БАС (боковий аміотрофічний склероз), з часом зможуть відновити певну здатність спілкуватися з близькими, переміщати курсор, друкувати текст і навіть отримувати доступ до соціальних мереж силою думки.
Цікаво, що Precision ще не отримала схвалення Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) на свій пристрій. Компанії доведеться тісно співпрацювати з регуляторами, щоб успішно провести кілька надзвичайно ретельних раундів тестування і збору даних про безпеку.
У Precision сподіваються, що їхня технологія з часом взагалі не потребуватиме відкритих операцій на мозку. Малоінвазивний підхід компанія просуває навмисно, оскільки компанії-конкуренти — Paradromics і Neuralink — працюють над системами, які призначені для введення безпосередньо у тканину мозку.
У найближчі тижні Precision проведе процедуру ще двом пацієнтам в рамках пілотного клінічного дослідженн
Источник: noworries.news