ПолiтДумка

ФСБ контролює всі месенджери росіян та їхні е-мейли

04 июля
00:44 2023

ztjc-jumbo.webp (83 KB)

Коли війна в Україні розгорталася минулого року, найкращі цифрові шпигуни Росії звернулися до нових інструментів для боротьби з ворогом на іншому фронті: тими, хто всередині її власних кордонів виступав проти війни.

Щоб сприяти внутрішнім придушенням, російська влада накопичила арсенал технологій для відстеження онлайн-життя громадян. Після вторгнення в Україну зріс попит на додаткові засоби спостереження. Це допомогло розпалити домашню промисловість технічних підрядників, які створили продукти, які стали потужним — і новим — засобом цифрового спостереження.

Ці технології надали поліції та Федеральній службі безпеки Росії, більш відомої як ФСБ, доступ до різноманітних можливостей стеження, зосереджених на повсякденному використанні телефонів і веб-сайтів. Інструменти пропонують способи відстеження певних видів активності в зашифрованих програмах, таких як WhatsApp і Signal, моніторингу розташування телефонів, ідентифікації анонімних користувачів соціальних мереж і проникнення в облікові записи людей, згідно з документами російських постачальників відеоспостереження, отриманими The New York Times, а також експерти з безпеки, цифрові активісти та особа, пов’язана з операціями цифрового спостереження в країні.

Кремлівський карлик більше покладається на технології для володіння політичною владою, оскільки Росія стикається з військовими невдачами в Україні, зазнає економічних санкцій і викликів керівництву після повстання під проводом Євгена В. Пригожина , командира воєнізованого угруповання Вагнера. Роблячи це, Росія, яка колись відставала від авторитарних режимів, таких як Китай та Іран, у використанні сучасних технологій для здійснення контролю, швидко наздоганяє згаяне.

«Це робить людей параноїками, тому що якщо ви спілкуєтеся з кимось у Росії, ви не можете бути впевнені, безпечно це чи ні. Вони дуже активно стежать за трафіком», – сказала Олена Попова, російський опозиційний політичний діяч і активіст цифрових прав. «Раніше це було тільки для активістів. Тепер вони розширили його для всіх, хто не згоден з війною».

Ці зусилля поповнили скарбницю плеяди відносно невідомих російських технологічних фірм. Багато з них належать Citadel Group, компанії, яка колись частково контролювалася Алішером Усмановим , який був об’єктом санкцій Європейського Союзу як один із «улюблених олігархів» пана Путіна. Деякі з компаній намагаються вийти за кордон, що підвищує ризик того, що технології не залишаться в Росії.

Компанії з такими іменами, як MFI Soft, Vas Experts і Protei, як правило, починали створювати фрагменти інвазивної російської телекомунікаційної системи прослуховування, перш ніж виробляти більш просунуті інструменти для розвідувальних служб країни.

Просте у використанні програмне забезпечення, яке підключається безпосередньо до телекомунікаційної інфраструктури, тепер забезпечує швейцарський ніж шпигунських можливостей, згідно з документами, які включають інженерні схеми, електронні листи та знімки екрана. The Times отримала сотні файлів від особи, яка має доступ до внутрішніх записів, близько 40 з яких детально описують інструменти стеження.

Одна програма, описана в матеріалах, може ідентифікувати, коли люди здійснюють голосові дзвінки або надсилають файли в зашифрованих програмах для чату, таких як Telegram, Signal і WhatsApp. Програмне забезпечення не може перехоплювати певні повідомлення, але може визначити, чи хтось використовує кілька телефонів, відобразити мережу їхніх стосунків, відстежуючи спілкування з іншими, і триангулювати, які телефони були в певних місцях у певний день. Інший продукт може збирати паролі, введені на незашифрованих веб-сайтах.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Компанія Sony випадково розкрила свої плани знизити ціну на Playstation 5

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!