Росія лякає Захід перспективою свого розпаду — експерт
Світ нині є свідком передсмертної агонії Росії, водночас сама РФ лякає Захід перспективою свого розпаду.
Таку думку висловив у інтерв’ю Українському Радіо експерт з питань Східної Європи, речник представництва ЄС в Україні (2007-2019) Давід Стулік, передає Укрінформ.
За словами експерта, у Росії вже відбуваються радикальні зміни, тривають певні історичні процеси — розпад імперії, неоколоніальної держави, який розпочався ще у 1990-х роках, і поступово Росія стає дедалі меншою і меншою. На його думку, це незворотний процес.
«Ця країна не має жодного майбутнього. Немає жодних ресурсів, які в майбутньому приносили б доходи до бюджету. Мені здається, це передсмертна агонія Росії. Зараз, коли Європа і деякі інші демократичні країни перестали купувати російські нафту і газ, у Росії виникли шалені проблеми з держбюджетом. Їм нема з чого фінансувати навіть власну державу. І елітам, які у Росії звикли до достатнього фінансового забезпечення, до того, що могли «дерибанити» державний бюджет, зараз не буде що дерибанити, і почнуться між ними конфлікти», — переконаний Стулік.
За його словами, бюджетні видатки у Росії зберігаються на тому ж рівні тільки в одній сфері — у соціальній політиці. Це пов’язано зі страхом влади перед суспільними змінами і протестами.
«Бо це означало б, що тоді росіяни просто знесуть свою владу. Тобто, це теоретичні для російського керівництва загрози, але для України це великі шанси. І це може дійсно відбутися дуже швидко. Іноді у мене думки, що це дуже схоже на явище 1917 року, на так звані російські революції, які відбулися на території царської Росії», — сказав Стулік.
На його думку, для Росії це дуже негативний сценарій. «Коли він може трапитися — це важко сказати. Але я думаю, що його варто розглядати. Хоча нам на Заході це не подобається, це неприємно, але з ним треба теж рахуватися», — зауважив експерт.
На його переконання, те, що відбувається у РФ, теж є чинником стримування для західних країн — через побоювання щодо того, що буде з Росією, коли вона програє війну.
«Це те, що розганяють саме росіяни через так звані психологічні інформаційні операції. Тобто, вони заздалегідь роблять так, що Захід боїться піти на наступні кроки, бо Росія тихо, через свою «п’яту колону» підказує, що наслідки будуть негативні. Це (розпад Росії — ред.) нібито хаос, це начебто додаткові війни в Росії, це буцімто ще більше біженців у європейських країнах і невизначеність, що буде з ядерною зброєю РФ. Тобто, самі росіяни не напряму, а опосередковано лякають Захід тим, що Росія може розпастися і може настати хаос», — зауважує Стулік.
Утім, він із цим не згоден. «Пріоритетне завдання — це перемогти Росію. А що там буде далі, це хай самі росіяни вирішують», — переконаний експерт.
Як повідомляв Укрінформ, президент Центру глобалістики «Стратегія 21» Михайло Гончар вважає, що колапс Росії є питанням часу, оскільки федеральний центр показав свою неспроможність у базовому питанні – безпеки. У Європі зараз вивчають, якими можуть бути сценарії розпаду РФ.
Фото з сайту ukr.radio