Зеленський: Україна вже має готуватися до саміту НАТО у Вашингтоні, він може стати історичним
Україна вже має готуватися до саміту Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні, який відбудеться наступного року.
На цьому Президент Володимир Зеленський наголосив під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Щодо НАТО. Нам вдалося змінити філософію відносин з Альянсом. Нарешті обговорюється, коли має бути запрошення для України в НАТО. Ми прибрали табу на такі розмови. Це важливо. Є усвідомлення, що Україна буде в НАТО. І це лише питання часу», – сказав Зеленський.
Президент зазначив, що вже працює новий інструмент – Рада Україна-НАТО, причому як «інструмент інтеграції». Він нагадав, що перше робоче засідання Ради відбулось у відповідь на російську агресію проти глобальної продовольчої стабільності, тобто це практична співпраця. Глава Української держави наголосив, що це співробітництво постійно має бути таким.
«Уже маємо починати готуватися до саміту НАТО у Вашингтоні. Саміт може стати історичним і для України, і для всіх наших союзників у НАТО, і це залежить абсолютно від усіх. І від всіх вас, шановні дипломати, хто працює заради України, від усіх в Альянсі. Безпека – це завжди спільні зусилля. І до грудня цього року ми маємо закласти фундамент таких спільних зусилля», – підкреслив Зеленський.
Він зауважив, що завдання послів у країнах НАТО працювати для консолідації усіх столиць Альянсу навколо пріоритетів спільної безпеки, адже саме в Україні здобувається безпека для континенту та загалом міжнародного порядку.
Для послів у решті країн світу Президент України поставив завдання – щоденно спростовувати російську дезінформацію, що нібито «перспектива членства України в НАТО була практичною і привела цією практикою до війни».
Як повідомляв Укрінформ, лідери країн НАТО на Вільнюському саміті 11 липня цього року оприлюднили підсумкове комюніке, в якому зазначається, що майбутнє України – в НАТО, і держава отримає запрошення до вступу, коли всі країни-члени з цим погодяться, а також будуть виконані відповідні умови.
На саміті НАТО у Вільнюсі також було оголошено про створення Ради Україна-НАТО, скасовано План дій щодо членства в Альянсі.
Окрім того, лідери країн «Групи семи» (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі «Спільну декларацію про підтримку України» (Joint Declaration of Support for Ukraine).
Наступний саміт Організації Північноатлантичного договору відбудеться у 2024 році у Вашингтоні.
Фото: ОП