ПолiтДумка

Путіна в Туреччині не заарештують, але наслідки обстрілу Росією судна він відчує — експерт

15 августа
19:41 2023

Туреччина не може залишити без реакції дії російських військових, які відкрили вогонь по судну з турецьким екіпажем, що прямувало в порт «Ізмаїл», і президент РФ Путін на переговорах із турецьким лідером це відчує.

Таку думку висловила в ефірі Українського Радіо директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики «Українська призма» Ганна Шелест, передає Укрінформ.

«В цьому випадку Туреччина не могла відреагувати моментально, бо судно перебуває під прапором Палау. Тобто, з юридичної точки зору відреагувати мала саме ця країна, але судновласник, операційна компанія та екіпаж — це турки, тому для Туреччини це мала б бути справа честі. Вони постійно наполягали на тому, що РФ не може контролювати Чорне море і що питання безпеки судноплавства та регіонального контролю над безпекою є вкрай важливими», — зазначила вона.

Читайте також: Неприйнятна ескалація: у Держдепі відреагували на провокацію Росії щодо турецького судна

Водночас за словами експерта, є й дипломатичний момент: «Що ми можемо не побачити публічної реакції, але побачити її під час переговорів Ердогана та Путіна, які очікуються найближчим часом».

На її думку, очікувати арешту президента РФ у Туреччині не варто, адже Анкара не ратифікувала Римський статут.

«Туреччина не ратифікувала Римський статут, тобто на неї не поширюється необхідність виконання ордера Міжнародного кримінального суду, на відміну від ситуації з Південною Африкою, коли до останнього обговорювалося, полетить туди Путін чи ні. З цієї точки зору Путіну безпечно летіти до Туреччини, бо турецька влада його не заарештує. Але фактор, що це все ж таки країна НАТО, може додати ризиків, він може боятися», — зауважила експерт.

Читайте також: МЗС України засуджує провокацію Росії щодо турецького судна

Тому, на її думку, тут можуть розглядатися різні варіанти: від проведення зустрічі на борту судна до пошуку альтернатив.

«Але для Путіна також вкрай важливо зустрітися з Ердоганом, бо це в тому числі й демонстрація, що Путін не в ізоляції і не боїться Альянсу», — зауважила Шелест.

Водночас за її словами, у Туреччини більше важелів тиску на РФ, ніж вона на сьогодні намагається показати: «Не варто забувати, що досі відкритий турецький авіапростір, який користує російська авіація. Це фактично їхній вихід у світ».

Як повідомлялося, 13 серпня російські військові відкрили попереджувальний вогонь по суховантажному судну «Сукра Окан» під прапором Палау, що прямувало в український порт Ізмаїл.

Крім того, з метою огляду суховантажного судна з борту російського патрульного корабля «Василий Быков» було піднято гелікоптер Ка-29 з групою російських військовослужбовців.

17 березня Палата попереднього провадження МКС видала ордери на арешт Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах — депортації та незаконному переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Биатлон: Финляндия выиграла одиночную смешанную эстафету, Украина — 13-я

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!