ПолiтДумка

Польщі та Угорщині доведеться наймати азійських мігрантів — Bloomberg

23 августа
13:34 2023

Польща та Угорщина були одними з найзапекліших противників міграції, але їхні економіки відчайдушно потребують іноземної робочої сили. Про це пише Bloomberg.

Уявлення про те, що іноземні працівники заповнюють прогалини на ринку праці, навряд чи є чимось незвичайним. Але в цих частинах Східної Європи це викрило незручну правду: економічна реальність наздогнала деякі країни з найжорстокішою антимігрантською риторикою на континенті.

Політики у Варшаві та Будапешті давно виступають проти планів Європейського Союзу щодо квот на мігрантів. Зіткнувшись із сотнями тисяч незаповнених вакансій на ринку праці, що загрожує загальмувати економічне зростання, чиновники тепер стверджують, що тисячі прибулих з Азії є «заробітчанами», а не мігрантами, які залишаться у країні назавжди.

Правлячі партії змінюють риторику стосовно мігрантів

Зміна в наративі робить їх мішенню для політичних ворогів. Правляча польська партія «Право і справедливість», яка балотується на третій термін поспіль на виборах 15 жовтня минулого місяця відмовилася від плану прискорення віз після критики з боку основної опозиційної партії. В Угорщині Віктора Орбана звинувачують у заміні місцевих жителів дешевшими азійськими робітниками.

«Існує величезна різниця між міграцією, проти якої ми виступали, і проблемою іноземних працівників, і різниця полягає в контролі, який робить це прийнятним», — сказав член правлячої партії Орбана «Фідес» мер Дебрецена Ласло Папп.

Починаючи з кризи біженців 2015 року та рішення Німеччини відкрити свій кордон, популістське керівництво Польщі та Угорщини заявило про себе як про захисників християнської спадщини Європи.

Уряд Орбана, як відомо, побудував паркан, щоб не пропускати біженців, відмовлявся розглядати шукачів притулку та розміщував рекламні щити із застереженнями іноземців про заборону забирати роботу в угорців. Лідер польської правлячої партії Ярослав Качинський заявив, що мусульмани є загрозою для Європи. Нещодавно, у липні, дві країни намагалися заблокувати план ЄС, згідно з яким країни-члени могли ділитися розміщенням осіб, які прибули з-за меж Європи.

Скільки потрібно мігрантів

Цей нативізм добре послужив їм на виборах у найменш мультикультурній частині Європи. Але в більшості східних економік ЄС рівень безробіття становить 5% або нижче, і щонайменше 670 тис робочих місць залишаються незаповненими в усьому регіоні.

Це спонукає уряди діяти в умовах старіння населення та знаходити мільйони людей, щоб підтримувати свою економіку в майбутньому. Дефіцит став гострішим після того, як вторгнення росії в Україну розвернуло потік робочої сили через кордон, на який покладалися багато сусідніх країн.

Раніше цього року в Угорщині Орбан сказав керівникам корпорацій, що економіка, яка страждає від труднощів, потребуватиме 500 тис нових працівників протягом двох років, якщо країна хоче отримати хороші інвестиції в нові акумуляторні заводи вартістю близько $15 млрд. Це еквівалентно понад 10% поточної робочої сили. Парламент прийняв закон, який спрощує прийом іноземних працівників, обмежуючи їх перебування в країні трьома роками.

Протягом наступного десятиліття Польща повинна привозити щонайменше 200 тис іммігрантів на рік, щоб зберегти нинішнє співвідношення населення працездатного віку та пенсіонерів, підрахувала установа соціального страхування країни. Цю цифру можна порівняти з 188 тис іноземців, які щойно зареєструвалися у 2022 році як українці, переселені через війну.

Источник: thepage.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Власники старих смартфонів iPhone не зможуть використовувати навушники

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!