ПолiтДумка

Капсулу із зразками породи астероїда Бенну доставили до лабораторії Міноборони Юта для очищення та підготовки до відкриття

25 сентября
09:52 2023

Капсулу із зразками породи астероїди Бенну гелікоптером доставили до лабораторії Міністерства оборони штату Юти у тимчасове чисте приміщення для очищення та підготовки до відкриття, повідомили в НАСА. Матеріали отримані в результаті автоматичної космічної станції OSIRIS-REx.

Капсула відокремилася від апарату місії та успішно приземлилася 24 вересня на полігоні в штаті Юта. Вчені вважають, що вивчення ґрунту Бенну допоможе дізнатися більше про формування ранньої Сонячної системи, зародження життя та природу потенційно небезпечних астероїдів.

У лабораторії капсулу підключили до безперервного потоку азоту, який взаємодіє з більшістю інших хімічних речовин. Потік не допускає влучення земних домішок і залишає зразок чистим для наукового аналізу.

Вивчення зразків потенційно небезпечного Бенну допоможе зрозуміти типи астероїдів, які можуть зустрітися по дорозі людства, заявив адміністратор американського космічного агентства Білл Нельсон.

Після очищення зразок Бенну вагою 250 г доставлять літаком у Космічний центр НАСА імені Джонсона в Х’юстоні. Там вчені витягнуть і зважать матеріал, створять інвентар каменів та пилу, а потім нададуть фрагменти астероїду вченим у всьому світі.

OSIRIS-REx запустили у вересні 2016 року. Апарат місії досяг Бенну у грудні 2018 року і провів у пошуках безпечного збору проб майже два роки. У жовтні 2020 року зонд видобував зразки, а з травня 2021 року станція знаходилася в дорозі до Землі.

Успішна доставка зразків з Бенну — це тріумф спільної винахідливості та свідчення того, чого можна досягти, об’єднавшись заради спільної мети, заявив головний дослідник OSIRIS-REx в Університеті Арізони Данте Лауретта.

Через кілька хвилин після приземлення до місця знаходження капсули відправили рятувальну групу, щоб оглянути та забрати ємність. Протягом 70 хвилин капсулу запакували для безпечного транспортування.

Центр космічних польотів Годдарда НАСА забезпечував загальне управління місією, системне проектування та безпеку. Вчені Університету Арізони в Тусоні очолили наукову групу, а також займалися плануванням досліджень та опрацюванням даних OSIRIS-REx. Компанія Lockheed Martin Space побудувала зонд та здійснила його запуск. Центр Годдарда та KinetX Aerospace відповідали за навігацію космічної станції. Обробку зразка на Землі займатиметься Космічний центр імені Джонсона НАСА. Партнерами у місії також виступили Канадське космічне агентство та Японське агентство аерокосмічних досліджень.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Маємо робити більше і швидше: Боррель закликав посилити військову підтримку України

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!