7 із 10 мобільних додатків збирають «зайві» дані
Фахівці сервісу NordVPN проаналізували ряд популярних програм для платформ Android та iOS у 18 різних категоріях. Результати дослідження вийшли невтішними: за словами експертів, 75% піддослідних збирають значно більше даних про користувача, ніж насправді необхідно для їх роботи.
Згідно з звітом, у 42% випадків програми збирали дані користувачів з інших сервісів та веб-сайтів, а 37% фіксували дані про місцезнаходження, хоча це не було потрібно для їх функціонування. Ще 35% запитували доступ до камери, 22% — до галереї та 16% — до мікрофона пристрою. При цьому користувач часто сам надає мобільному софту таку можливість, наосліп погоджуючись з правилами та умовами його використання.
Дослідники також зафіксували розбіжність між «апетитом» додатків за кількістю запитів на Android та iOS – 87% та 60% відповідно. Операційна система Google дає користувачам більше свободи в налаштуванні конфіденційності пристрою, в той час як iOS має більш суворі налаштування за промовчанням.
Аналітики зазначили, що особливої уваги вимагають клієнти соціальних мереж та програми для обміну повідомленнями. У середньому соцмережі запитують 10 «зайвих» дозволів, навігаційні сервіси — 9, додатки для знайомств — 6, а месенджери — 5. Найменш вимогливими виявилися мобільні ігри.
Як заходи безпеки експерти радять користувачам дотримуватися простих правил: використовувати лише офіційні додатки, уважно читати їхню політику конфіденційності, налаштувати права доступу до даних, обмежити доступ до розташування, а також видалити непотрібні програми.