Що таке глибока розрядка і як вивести з неї свій смартфон
Останнім часом люди звикли заряджати смартфони від випадку до випадку: бачиш, що закінчується енергія, – під’єднуй свій Андроїд до джерела живлення. Водночас продовжують залишатися й ті, хто наполягає на необхідності шукати розетку тільки після автоматичного вимкнення пристрою при досягненні позначки в 0%. Це в корені неправильне рішення, яке призводить до серйозних наслідків. Наприклад, до глибокої розрядки телефону.
Глибока розрядка – що це
Глибока розрядка – це такий стан пристрою, за якого напруга в його АКБ знижується до критичних значень, а електричний ланцюг всередині елемента живлення автоматично блокується. Цю властивість мають усі літій-іонні та літій-полімерні акумулятори, встановлені в наших смартфонах.
Якби виробник відмовився від вимкнення електронної схеми батареї, що розрядилася, акумулятор почав би різко деградувати і зрештою б просто загорівся. Тож глибока розрядка телефону – це свого роду захист. Але звичайному користувачеві від подібних пояснень легше не стає. Адже після блокування електричного кола смартфон перестає заряджатися, до якої б потужної зарядки його не підключив власник.
При цьому важливо відрізняти глибоку розрядку від примусового вимкнення пристрою. Смартфон завершує свою роботу, коли рівень заряду становить 1%. Але навіть у вимкненому стані ємність АКБ поступово спустошується і через деякий час настає глибока розрядка акумулятора.
Як відновити акумулятор після глибокої розрядки
Навіть якщо не сталася глибока зарядка, після підключення до джерела живлення на акумулятор не відразу почне подаватися енергія. Такі особливості АКБ сучасних смартфонів, чий вбудований контролер робить усе можливе, щоб батарея не зазнавала стресу. Зазвичай вистачає 5-60 секунд, після чого пристрій прокидається, а на його екрані з’являється відповідна індикація.
Глибока розрядка відбувається, якщо довго не користуватися розрядженим смартфоном. Як ми тепер розуміємо, це стан, за якого блокується електричний ланцюг всередині АКБ, тож швидкого пробудження не буде. Однак вирішується проблема точно так само. Щоб відновити акумулятор після глибокої розрядки, його потрібно під’єднати до зовнішнього джерела живлення і набратися терпіння. Можливо, доведеться чекати аж до 60 хвилин.
Поки телефон стоїть на зарядці, його не можна чіпати. Залиште його в спокої і просто чекайте. Якщо через кілька годин нічого не станеться, то перед нами одна з таких картин:
- або смартфону не вдалося вийти зі стану глибокої розрядки штатними засобами;
- або його акумулятор повністю вийшов з ладу.
В обох випадках ви нічого не зможете зробити в домашніх умовах, якщо не володієте навичками професіонала з сервісного центру. Тож доведеться звернутися в компанію, що займається ремонтом смартфонів, де або виконуватимуть маніпуляції з наявним акумулятором, або замінять елемент живлення. Гарантія на глибоку розрядку зазвичай поширюється.
Як правильно заряджати смартфон
Глибока розрядка телефону – це не те, з чим хотілося б стикатися звичайному власнику Android-пристрою. Тому потрібно робити все можливе, щоб нічого подібного не сталося. Для цього потрібне суворе дотримання правил зарядки телефону, головне з яких свідчить, що потрібно намагатися тримати заряд акумулятора в діапазоні від 20% до 80%. Ця порада не тільки стане порятунком від глибокої розрядки, а й продовжить термін служби АКБ.
Нарешті, глибока розрядка – не єдина проблема смартфона і його АКБ, з якою можна зіткнутися в процесі експлуатації. Тому незалежно від того, стикалися ви з будь-якими труднощами чи ні, потрібно познайомитися з рекомендаціями, як правильно заряджати акумулятор. Особливо вони стануть у пригоді тим, хто тільки-тільки купив новий пристрій і бажає максимально продовжити термін його служби.
Источник: itechua.com