У російських ракетах Х-101 та дронах знайшли іноземні компоненти
Експерти дослідили уламки збитих ракет, а також БПЛА Shahed і «Картограф», які росіяни використовували для ведення бойових дій в Україні. В ОП сподіваються, що партнери зможуть зупинити їх виробництво.
Українські експерти знаходять в російських ракетах та безпілотниках, якими окупанти воюють проти України, іноземні компоненти. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Відповідні фото він опублікував у своєму Telegram-каналі. За його словами, експерти продовжують вивчати компоненти збитих російських ракет Х-101, а також БПЛА «Шахед» і «Картограф», щоб у майбутньому завадити виробництву такої зброї росіянами.
«Знаходимо іноземні компоненти, працюємо з партнерами для того, щоб унеможливити в подальшому їх постачання РФ», — констатував Єрмак.
Від яких комплектуючих залежать російські ракети
Український військовий фахівець із радіотехнологій Сергій Бескрестнов із позивним «Флеш» поділився світлинами бортової цифрової обчислювальної машини «Заря-61М», яка є «мозком ракети з чотирьох плат» та повністю керує польотом «Калібр» й «Іскандер». За його словами, усе «морально старе», проте працююче і повністю з комплектуючих РФ.
«Виготовляється, літає, вбиває», — наголосив Бескрестнов.
Окрім того, військовий повідомив, що на крилатих ракетах «Калібр» та «Іскандер», які РФ використовує у війні проти України, стоять перетворювачі напруги від російського виробника «Олександра Електрика» з написами «зроблено в Росії».
«Сашка Електрик. І смішно та сумно», — додає Сергій Бескрестнов.
Іранські безпілотники Shahed та російський БПЛА «Картограф»: що відомо
Російські війська використовують іранські безпілотники лінійки Shahed для завдання ударів по Україні. Як стверджує засновник проєкту InfoCar Павло Кащук, за своєю суттю, це літаки, оснащені двигунами і простою електронікою для керування.
Більшість деталей до БПЛА Shahed-136/131 відносяться до цивільного класу, тому їх можна знайти у вільному доступі та купити на торговельних майданчиках, таких як AliExpress або Alibaba, які не відслідковують кінцевих одержувачів.
Источник: focus.ua