Ілон Маск став цифровим ворогом №1 в Європі через напад ХАМАСу на Ізраїль – Politico
Ілон Маск став головним ворогом європейського суспільства після нападу ХАМАСу на Ізраїль, оскільки платформа X пропонувала користувачам “моторошні зображення, політично мотивований неправдивий контент і терористичну пропаганду”, які, на думку влади, порушують як політику соцмережі, так і закони Європейського Союзу.
Як розповіли у виданні, тепер на Маска очікують санкції, в тому числі великі штрафи, оскільки посадовці в Брюсселі починають збір доказів для підготовки до офіційного розслідування про порушення соцмережею Х правил Європейського Союзу. До критики приєдналася також влада Великої Британії та Німеччини.
“Ця боротьба представляє собою серйозне випробування для всіх сторін. Маск намагатиметься спростувати будь-які твердження про те, що він не зміг стати відповідальним власником соціальної мережі, раніше відомої як Twitter, і при цьому зберегти свою прихильність свободі слова. ЄС хоче продемонструвати, що Закон про цифрові послуги (DSA) має свої “зуби””, – йдеться в матеріалі.
Раніше Букви повідомляли, що ЄС виніс попередження Ілону Маску щодо ймовірної дезінформації про атаку ХАМАСу на Ізраїль, включаючи фейкові новини та “перепрофільовані старі зображення”, у соцмережі X (колишній Twitter).
При цьому вказано, що ситуація в Х почала погіршуватися не з атак ХАМАСу. З моменту, як Маск став власником платформи, його критикували за те, що він не зупинив поширення мови ворожнечі в Інтернеті.
Відомо, що компанія Х скоротила штат співробітників, які займаються модерацією контенту та відмовилася від підтриманого Брюсселем зобов’язання для боротьби з іноземним цифровим втручанням. Окрім того, платформа змінила алгоритми соціальних мереж таким чином, щоб часто сумнівний контент просувався вище перевірених матеріалів від новинних організацій і політиків.
Своєю чергою, Маск відповів на це насмішками і нападками на своїх критиків. Проте останні події, пов’язані з контентом, що вочевидь, заохочує тероризм і вихваляє його, дозволяють з упевненістю стверджувати, що X стане однією з перших компаній, щодо якої буде проведено розслідування відповідно до правил ЄС, зазначили у виданні.
Водночас додається, що у Великій Британії Мішель Донелан, міністерка цифрових технологій країни, також зустрілася з керівниками соціальних мереж для обговорення того, як їхні компанії борються з “поширенням ненависті в Інтернеті”.
Источник: bukvy.org