Китай демонструє розширені можливості бойової стрільби з протитанкової машини WZ550
Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) провела бойові навчання за участю WZ550, останнього покоління протитанкових броньованих машин, які здатні запускати керовані ракети HJ-9/AFT-9, протитанкову зброю третього покоління.
Подробиці
WZ-550 — китайська колісна бойова машина піхоти, яка входить до сімейства машин WZ-551. Сімейство WZ-551 включає два основних типи, які використовуються Народно-визвольною армією (НВАК) – тип 90 і тип 92. На озброєнні НВАК перебуває понад 3000 машин WZ-551, які експортуються в кілька країн, включаючи Алжир, Боснію, Шрі-Ланку, Непал і Пакистан.
WZ-550 також відомий як платформа для протитанкового ракетного комплексу HJ-9. Ракета HJ-9 має максимальну дальність 5,5 км і мінімальну дальність 100 м із заявленою здатністю пробиття 120 см катаної однорідної броні. Ракетний комплекс може оснащуватися різними бойовими частинами, в тому числі тандемно-фугасними.
Корпус WZ-550 виготовлений з броньової сталі високої твердості, що забезпечує захист від вогню стрілецької зброї та осколків снарядів. Автомобіль являє собою колісне шасі 4×4 і оснащений дизельним двигуном з турбонаддувом потужністю 320 к.с.
У конфігурації винищувача танків WZ-550 змонтована станція озброєння, яка може нести чотири готові до запуску протитанкові ракети HJ-9. Ці ракети наводяться на ціль за допомогою лазера. До складу озброєння входить перископічний оптичний денний приціл з дальністю 7 км і теплові канали.
HJ-9, також відомий як Hong Jian-9 або Red Arrow-9, є протитанковою ракетною третього покоління, розробленою Китаєм. Його військове позначення AFT-9. Система перебуває на озброєнні з 1990-х років і зараз розгорнута Сухопутними силами Народно-визвольної армії.
Ракета HJ-9 була розроблена корпорацією China North Industries Corporation (Norinco), одним із головних конструкторів якої був Ян Чуньмін. Його почали розробляти на початку 1980-х і завершили наприкінці 1990-х, а публічне відкриття відбулося під час військового параду в 1999 році.
З точки зору конструкції, HJ-9 керується за допомогою лазерного променя прямої видимості з максимальною дальністю 5,5 км і мінімальною дальністю 100 м. Він може похвалитися пробиттям 120 см катаної однорідної броні (RHAe), що більше, ніж у його попередника, HJ-8. Ракета може бути оснащена різними боєголовками, включаючи кумулятивний заряд осколково-фугасної (HEAT), фугасної (HE) або теплової боєголовки для використання проти неброньованих точкових цілей, бункерів і укріплень. У HJ-9 використовується одноразовий контейнер і пускова труба, яка важча, ніж у HJ-8 через більший розмір, вага 37 кг і діаметр 152 мм.
У 2005 році Norinco представила HJ-9A, оновлену версію ракетної системи, яка використовує напівактивне радіолокаційне наведення міліметрових хвиль. Пускова установка HJ-9A була встановлена на штативі з вбудованою радіолокаційною системою та продемонстрована на позашляховику NJ2046. Його також можна встановлювати на вантажівки, бронетранспортери та іншу легку транспортну техніку. Norinco також показала вдосконалену версію з лазерним наведенням під назвою HJ-9B.
Станом на 2020 рік, за оцінками, наземні сили Народно-визвольної армії мають близько 450 ракетоносців AFT-9.
Источник: wheel-news.com