Технологічні експерти назвали країни, які розробляють повністю автономну зброю зі штучним інтелектом
Медіа Cryptopolian інформує: стало відомо про те, що декілька країн розробляють автономні системи озброєнь, «здатні приймати рішення, що стосуються життя і смерті, без втручання людини».
США, Китай та Ізраїль, перебувають в авангарді інтеграції ШІ у свої військові арсенали, зазначає медіа. Зброя на основі ШІ призначена для вибору та ураження цілей на основі алгоритмів, що потенційно трансформує поле бою і змінює традиційну роль солдата в бою. «Цей зсув не позбавлений суперечностей, оскільки викликає занепокоєння щодо підзвітності та процесів прийняття рішень у смертельно небезпечних ситуаціях», — пише медіа.
Так Пентагон активно працює над розгортанням роїв безпілотників зі штучним інтелектом. Ці дрони є не просто розвідувальними інструментами, але й оснащені можливостями для проведення наступальних операцій.
Деякі уряди виступають за прийняття обов’язкової до виконання резолюції Організації Об’єднаних Націй, яка б регулювала використання ШІ у військових цілях, посилаючись на необхідність етичного нагляду і запобігання потенційним зловживанням. Однак деякі країни, в тому числі США, росія й Австралія, висловили застереження, віддаючи перевагу необов’язковому підходу до регулювання.
Критики автономної зброї стверджують, що «делегування рішень, які стосуються життя і смерті, машинам створює значні моральні й етичні ризики». Александр Кментт, головний тематичний перемовник, делегований від Австрії, висловив занепокоєння щодо «зменшення ролі людського судження у застосуванні ШІ-алгоритмів для насильства». Цю думку поділяють різні правозахисні організації та експерти зі штучного інтелекту. Вони побоюються, що «усунення людського контролю може призвести до ненавмисних жертв серед цивільного населення та ескалації конфліктів».
Хоча технологічний прогрес ШІ у війні не викликає сумнівів, він призводить до складного балансування між військовими інноваціями та етичною відповідальністю. Дебати точаться навколо ефективності цієї зброї та її впливу на міжнародне гуманітарне право і правила ведення війни.
Еволюція автономних озброєнь знаменує собою поворотний момент у військовій історії. У міру того, як країни освоюються у новій царині, потреба у міжнародному консенсусі щодо використання ШІ у війні стає все більш очевидною. Експерти впевнені: баланс між технологічним прогресом і етичною відповідальністю буде ключовим у формуванні майбутнього глобальної безпеки та війни.
Источник: noworries.news