Розробники з Японії представили людиноподібного робота, що працює автономно
У Токійському університеті розробили унікального робота-гуманоїда під назвою Alter3, відмінною рисою якого стало покращене невербальне спілкування. Завдяки чому в процесі розмови з користувачем робот може приймати різні пози, реалістично імітуючи поведінку людини.
Це стало можливим завдяки використанню великої мовної моделі GPT-4 від OpenAI. За словами спеціалістів, унікальний підхід до розробки допоможе зробити робота більш людяним і адаптованим до знаходження в соціумі.
Alter3 використовує напрацювання OpenAI для динамічного відтворення різноманітних поз, причому без необхідності попереднього програмування кожного руху на базі даних. Все відбувається у реальному часі.
Відповідно до дослідницької роботи команди, опублікованої у дослідному журналі arXiv, «здатність Alter3 відповідати на зміст розмови за допомогою міміки та жестів є значним прогресом у галузі гуманоїдних роботів».
Застосування LLM у роботах традиційно зосереджено на покращенні основних комунікативних навичок та симуляції реалістичних реакцій. Дослідники також вивчають потенціал даної технології у розумінні та виконанні роботами складних інструкцій, підвищуючи їхню автономність та функціональність.
Alter3 поки що здатний керувати лише верхньою частиною тіла, тоді як нижня залишається нерухомою. Цей робот є вже третьою ітерацією в серії гуманоїдних роботів Alter з 2016 року, маючи 43 приводи для управління мімікою та рухом кінцівками.
Источник: noworries.news