Компанії Blue Origin та Cerberus зацікавилися покупкою розробника ракет United Launch Alliance
Американська аерокосмічна компанія Blue Origin Джеффа Безоса (Jeff Bezos) та фонд прямих інвестицій Cerberus зацікавилися покупкою у Boeing Co. та Lockheed Martin розробника ракет-носіїв United Launch Alliance (ULA). Про це повідомляє видання The Wall Street Journal із посиланням на інформовані джерела.
Boeing і Lockheed Martin володіють ULA у рівних частках. Ракети ULA планує використовувати для створення свого супутникового угруповання в рамках проекту Project Kuiper компанія Amazon, заснована Джеффом Безосом. Суми пропозицій Blue Origin та Cerberus не повідомляються. Аналітики Jefferies оцінюють ULA у $2–3 млрд. У 2015 році за цю компанію пропонували $2 млрд.
Інтерес до придбання ULA також виявляє компанія Textron, яка випускає продукцію для авіаційної та оборонної галузей. «Якби я купував космічний бізнес, то дивився б у бік ULA» , — заявляв у жовтні цього року виконавчий директор Textron Торі Бруно (Tory Bruno) в інтерв’ю Bloomberg.
ULA зіткнулася із затримками у розробці своєї нової ракети Vulcan Centaur , проте вже в січні наступного року вона повинна буде відправити до Місяця посадковий модуль Peregrine компанії Astrobotic. У першому ступені цієї ракети-носія використовується двигун BE-4 компанії Blue Origin.
United Launch Alliance конкурує із приватною космічною компанією SpaceX Ілона Маска (Elon Musk). За даними CNBC, Космічні сили США зарезервували у SpaceX та ULA двадцять один космічний запуск на суму близько 2,5 мільярда доларів. З них спільне підприємство Boeing та Lockheed Martin отримало контракт на 11 місій на суму близько 1,3 мільярда доларів.