ПолiтДумка

Є багато країн з потужними економіками, які надають недостатню допомогу Україні — політолог

31 января
02:54 2024

Питання підтримки України в світі має виходити на довгострокову перспективу з точки зору конкретних дій прямо зараз, оскільки є багато країн з потужними економіками, які надають недостатню допомогу.

Про це під час круглого столу в Укрінформі сказав політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

«Загроза нікуди не пішла, санкції (проти РФ – ред.) потрібно посилювати. Зараз питання підтримки України має виходити дійсно на довгострокову перспективу — не з точки зору слів, що будуть підтримувати Україну стільки, скільки потрібно, а з точки зору конкретних дій прямо зараз», — зазначив він.

Голова Центру аналізу і стратегій зауважив, що якщо проаналізувати, наприклад, видатки на сферу безпеки і оборони серед країн-членів НАТО і країн, які знаходяться у Європі поза НАТО, то можна побачити, що як мінімум половина цих країн сьогодні мають видатки менше 2% ВВП на сферу безпеки і оборони.

Ігор Чаленко
Ігор Чаленко

«Якщо говорити безпосередньо про Україну, про весь рівень підтримки, який вони забезпечують, ті країни, які нам допомагають, то ми побачимо, що ледь не половина країн сьогодні навіть не дотягують до рівня, який було запропоновано нашими друзями з Естонії (чверть відсотка з ВВП на підтримку України)», — поінформував політолог.

Читайте також: Естонія має план стратегії для Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну — ЗМІ

Чаленко зазначив, що є велика кількість держав, зокрема і з потужними економіками, наприклад — ті ж Італія, Франція чи Іспанія, які у відсотках до власного ВВП сьогодні надають недостатню можливу для них допомогу Україні, що розцінюється Росією як певна слабкість. 

«З іншої сторони, ми маємо такі кейси, як з Німеччиною, яка, здається, ледь не друга країна по об’єму військової допомоги. Але при цьому там стоїть питання, наприклад, по ракетах Taurus», — сказав він. 

Голова Центру аналізу і стратегій висловив переконання, що рівень підтримки має бути рівнозначним у всіх країнах (залежно – ред.) від потужностей.

Виконавчий директор БФ «Акцент» Олег Лісний зазначив, що дуже хоче, щоб у цьому році протверезіли не тільки українці.

Олег Лісний
Олег Лісний

«А ми протверезіли, до речі, тепер настав час і наших союзників. Бо це війна в Європі, і це справа у першу чергу Європи», — переконаний Лісний.

Чаленко зі свого боку додав, що всі проблеми країн Європи — у продовженні політики миролюбності, яку сьогодні підхоплюють багато опозиційних сил.

Читайте також: Орбан обіцяє погодитися на допомогу Україні у €50 мільярдів від ЄС, але за однієї умови

«І виходить ситуація, що (різні особи – ред.) створюють міф, розказують, що «проголосуйте за опозицію і вам буде добре, і війни не буде у конкретній країні». Це міф, який треба руйнувати дуже оперативно, бо зараз для підтримки цього міфу застосовується і російська пропаганда, і сили відповідної опозиції», — поінформував політолог.

Як повідомляв Укрінформ, глава польського уряду Дональд Туск перед самітом ЄС у Брюсселі 1 лютого проведе розмову із словацьким колегою Робертом Фіцо, аби той підтримав усі рішення щодо фінансової та військової підтримки України.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Інтернет-афериста засуджено до року позбавлення волі за шахрайство на понад 100 тисяч гривень

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!