ПолiтДумка

США замовлять надводні дрони, здатні перехоплювати маневруючі судна

05 февраля
12:09 2024

США шукає виконавця його бачення майбутнього флоту з сотень недорогих високоавтономних безпілотних безпілотників, здатних діяти спільно для перехоплення кораблів, що не бажають співпрацювати. Вже оголошено терміновий тендер.

Те, що відоме як проєкт “Готовий до виробництва, недорогий, морський експедиційний малий безпілотний надводний транспортний засіб (sUSV)” (Production-Ready, Inexpensive, Maritime Expeditionary (PRIME)), може також стати сходинкою до придбання об’єднаних в мережу роїв озброєних безекіпажних плавзасобів або таких, що мають комплекси радіоелектронної боротьби. Сюди можуть навіть входити начинені вибухівкою дрони-камікадзе, призначені для тарана цілей і підриву. Ці можливості були вперше застосовані Іраном, який згодом передав їх бойовикам-хуситам в Ємені, і тепер вони по-справжньому проявили себе в ході війні в Україні.

Нещодавно Управління оборонних інновацій (DIU) США оголосило конкурс на участь у проєкті PRIME. Вперше створений на експериментальній основі в 2015 році, DIU відповідає за “прискорення впровадження комерційних технологій і технологій подвійного призначення для швидкого і масштабного вирішення оперативних завдань” зі своєї штаб-квартири в Кремнієвій долині в Каліфорнії і філій в Остіні, штат Техас, Бостоні, штат Массачусетс, Чикаго, штат Іллінойс, США і в самому Пентагоні.

“Департамент ВМС має оперативну потребу в невеликих перехоплювачах безпілотних надводних апаратів (sUSV), здатних автономно долати сотні км через спірний водний простір, перебуваючи у визначеній операційній зоні і відстежуючи надводні загрози, а потім стрімко перехоплювати судно, яке не бажає співпрацювати і маневрує”, – зазначає ГУР МО України як основну “проблему”, яку прагне вирішити проєкт PRIME. “Перехоплювачі повинні діяти згуртованими групами і виконувати складні автономні дії, які адаптуються до динамічних рухів переслідуваного судна”. ГУР МО України навмисно залишило вимоги до розміру та форми катерів-перехоплювачів відкритими. “Лінійні розміри навмисно не вказані, щоб сприяти відкритості для інноваційних рішень”, – йдеться в розділі запитань і відповідей до проєкту PRIME.

Учасники повинні представити проєкти безпілотних катерів, здатних долати від 500 до 1000 морських миль (900-1852 км)”в помірних морських умовах” із загальним корисним навантаженням, включно з паливом, вагою 1000 фунтів (450 кг). Крім того, судна повинні розвивати спринтерську швидкість не менше 35 вузлів (65 км/год) і мати достатній запас пального, щоб мати змогу “кілька днів” перебувати у визначеному районі, перш ніж повернутися до пункту базування. Вимоги також передбачають наявність дизельної силової установки.

Що стосується автономності, то sUSV має самостійно рухатися до визначеного місця за заздалегідь запланованими маршрутами, автоматично виявляти і уникати інших кораблів і морських небезпек на своєму шляху. Опинившись на місці, він повинен бути здатний автономно “слідувати або залишатися в тіні” цілі, що маневрує, і/або перехоплювати її за командою, в тому числі “на переповнених судноплавних шляхах”. Бортові системи повинні бути здатні виконувати ці завдання навіть в умовах відсутності GPS і якщо зв’язок з людьми, які їх контролюють, порушений або втрачений.

Будь-які подані проєкти “повинні мати можливість легко інтегрувати програмне і/або апаратне забезпечення третіх сторін для спільного перехоплення, як державних, так і комерційних, з використанням відкритих архітектур, стандартизованих або загальних інтерфейсів або інших методів”, – додається в повідомленні PRIME.

У повідомленні про проєкт зазначається, що для потенційних постачальників “надзвичайно важливо” продемонструвати, що вони можуть швидко наростити виробництво своєї розробки до рівня щонайменше 10 шт на місяць/120 на рік.

Источник: root-nation.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Ілон Маск просуває порядок денний для соцмережі Х – прем’єр Австралії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!