Українську ППО підсилили обладнанням, яке допомагає швидше реагувати на атаки РФ
Про це йдеться у сюжеті Еспресо.
Нове обладнання Повітряне командування «Центр» отримало в межах проєкту «Запакуй небо – прокачай ППО», який реалізували благодійний фонд «Повернись живим» і компанія Нова пошта. За 7 місяців організатори зібрали 330 млн грн.
«Даний проєкт має стати основою, золотим стандартом розвитку зв’язку в Повітряних силах і Сухопутних військах», – розповів журналістам консультант БФ «Повернись живим» Олексій Дубинка.
Що отримали сили ППО
- комплексні апаратні зв’язку
Це прохідні вантажівки, забезпечені всім необхідним обладнанням, технікою, захищеними видами зв’язку, аби ефективно виконувати бойові завдання. КАЗи повністю енергонезалежні. Простими словами, ці обладнані авто — нервова система ППО. Вони супроводжують протиповітряні ракетні комплекси. Одна система коштує близько 7 млн грн.
- рюкзаки мобільних вогневих груп
Це фактично автономні хаби із захищеним звʼязком, які дають змогу екіпажам вчасно отримати накази, інформацію про рух ворожих цілей, інші дані для їхнього знищення.
- носимі комплекти зв’язку та управління
Це спеціальні валізи, які легко розкладаються в мобільний командний пункт із робочими місцями для військових. Їх спроєктували спеціалісти Фонду спільно з військовими, враховуючи виклики російсько-української війни. Раніше подібного готового рішення підрозділи протиповітряної оборони не мали. Всередині цього кейсу – комплект меблів, великі телевізори для відображення повітряної обстановки, ноутбуки, багатоканальний захищений зв’язок, мережеве обладнання, ір-телефони та інше.
«Проблема стаціонарних командних пунктів полягає у тому, що ворог може дізнатися про їхнє розташування і завдати удару. Рухомі пункти — більш захищені, бо мобільні, але через їхній невеликий розмір є певні обмеження у кількості робочих місць. НКЗУ — це поєднання найкращих якостей рухомих і стаціонарних пунктів управління. По-перше, носимі комплекти зв’язку та управління забезпечують мобільність, а отже, безпеку для підрозділів протиповітряної оборони. По-друге, немає обмежень щодо кількості робочих місць чи обладнання. Їх швидше розгортати, ніж стаціонарні — потрібні хвилини, а не дні. НКЗУ зручні для використання, зокрема на звільнених територіях. Маючи в арсеналі такі засоби, підрозділи ППО будуть більш захищені та ще ефективніші», — пояснив консультант «Повернись живим» Олексій Дубинка.
Вартість одного комплекту перевищує 1 млн грн.
«Повернись живим» і Нова пошта продовжуватимуть одразу по готовності передавати військовим обладнання, виготовлене в межах проєкту.