ПолiтДумка

зробить GPS та радари суперточними

07 марта
19:03 2024

Чип може поліпшити будь-яку технологію, засновану на високоточному вимірі часу і зв’язку, завдяки скороченню фазового тремтіння цифрового сигналу.

Нова технологія перетворення світла на мікрохвильове випромінювання може здійснити революцію в системах навігації GPS та радарах, вважають вчені з американського Національного інституту стандартів і технологій (NIST), які розробили для цієї мети особливий чип, пише Nature.

Чип, створений у NIST, здатний плавно перетворювати світло на мікрохвилі, що сприяє поліпшенню роботи системи глобального позиціонування (GPS), телефонного та інтернет-з’єднання, а також точності радарів. Фактично, новинка могла б поліпшити будь-яку технологію, засновану на високоточному вимірюванні часу і зв’язку, за рахунок скорочення такого явища, як фазове тремтіння цифрового сигналу даних (фазове тремтіння цифрового сигналу — небажані фазові або частотні відхилення сигналу, що передається, — ред.).

Мікрохвильові сигнали час від часу коливаються і збиваються, через що їхня стабільність і точність порушуються. Новий пристрій скоротив час таких коливань до 15 фемтосекунд (фемтосекунда — одна квадрильйона частина секунди, — ред.). На практиці це означає значне підвищення стабільності і точності сигналів, що може підвищити чутливість радарів, поліпшити точність аналого-цифрових перетворювачів і дасть можливість отримувати чіткіші астрономічні зображення за допомогою телескопів.

Ще одним плюсом технології NIST є її компактність. Зазвичай, подібні системи мають великі габарити розміром зі стільницю, але дослідникам вдалося «стиснути» її до розмірів карти пам’яті цифрової камери. Менші габарити — це і знижене енергоспоживання, і зручність у використанні.

Поки що компоненти, необхідні для функціонування пристрою, розташовані зовні, щоб перевірити їхню ефективність. Але в майбутньому розробники об’єднають усі елементи, включно з лазерами, модуляторами, детекторами та оптичними підсилювачами, в один чип.

У дослідженні також брали участь вчені з Університету Колорадо в Боулдері, Лабораторії реактивного руху НАСА, Каліфорнійського технологічного інституту, Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі, Університету Вірджинії та Єльського університету.

Источник: focus.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Романо: Хвича Кварацхелия перешел в ПСЖ за 70+ миллионов евро

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!