Японський місяцехід несподівано для всіх пережив третю місячну ніч
Місячний модуль SLIM Японського космічного агентства повинен був протриматися всього один день, але він пережив три жорстокі, суворі місячні ночі і продовжує працювати. Вночі на Місяці температура опускається до -170 ° C, а місяцехід не був розрахований на роботу вночі. Але навіть розташувавшись на поверхні вгору ногами, він продовжує передавати знімки та дані.
Місячний апарат японського агентства, відомий як SLIM (Smart Lander for Investigating the Moon), розпочав свою місячну подорож 19 січня 2024 року, коли він опустився на поверхню Місяця. Його місія полягала у випробуванні технології посадки на Місяць та збиранні даних про геологію поверхні.
На жаль, невдовзі після посадки стало ясно, що зонд приземлився під дивним кутом, нахилившись уперед і спираючись на передню частину. Через неправильну орієнтацію сонячних панелей вони не могли виробляти стільки електрики, скільки очікувалося, що дозволило зонду пропрацювати кілька годин відразу після світанку і перед заходом сонця.
Звичайно, важливо відзначити, що день на Місяці триває багато земних днів, тож перша ніч для SLIM розпочалася 31 січня. Дивно, але SLIM пережив першу довгу ніч, коли температура опускалася до -170 °. SLIM ніколи не був розрахований на холодні суворі ночі на Місяці, тому було дивно, що він успішно увімкнувся 15 лютого.
У березні операційна група SLIM була розпущена, але, на їх подив, після другої місячної ночі сигнал був отриманий знову. Перевершивши всі очікування, SLIM, схоже, не збирався здаватися і продовжував надсилати зображення. Після другої ночі роботи місячного апарату його навіть засікли камери на борту орбітального корабля «Чандраян-2», коли він пролітав повз нього.
Японське агентство аерокосмічних досліджень JAXA оголосило про те, що апарат пережив третю ніч на місячній поверхні, що замерзає. Використовуючи цей маленький апарат, що спускається розміром всього 1,5 х 1,5 х 2 м, агентство сподівається дізнатися більше про походження Місяця, проаналізувавши геологію поверхні.
Одним із найцікавіших елементів місії є технологія точкової посадки, яка проходить випробування. При спуску апарат зможе розпізнавати кратери, використовуючи технологію, розроблену в системах розпізнавання осіб. Використовуючи отримані дані, він зможе визначити своє місце розташування з високою точністю і здійснити посадку з точністю до 100 м. Посадка пройшла успішно, хоча і з невеликим хитанням, внаслідок чого апарат виявився неправильно орієнтований.