ПолiтДумка

Названо 5 смартфонів Xiaomi, від покупки яких краще відмовитись

11 мая
19:18 2024

Давненько на моєму каналі не виходило статей у цій цікавій рубриці: з моменту останньої минуло понад рік. За цей час російський (та й не тільки) ринок почали активно захоплювати раніше маловідомі бренди Tecno та Infinix, а ось Xiaomi за свого довгого лідерства почала поступово відходить на другий план. Втім, нинішнім «зіркам» бюджетного та середнього класу буде присвячена окрема стаття, а сьогодні ми поговоримо про невдалі смартфони цього бренду.

Коли компанія випускає бюджетний смартфон із непоказною зовнішністю, але хорошими характеристиками, її можна зрозуміти. У початковому ціновому сегменті багато в чому доводиться економити, і дизайн — це річ, яку можна знехтувати. Однак у наші дні виробники вважають за краще чинити по-іншому: вони ставлять у свої бюджетники величезні шибки під камери та спинки зі штучної шкіри, але при цьому забувають про апаратну начинку. У результаті виходить помітний, але абсолютно безглуздий пристрій, який можна порекомендувати тільки тим, хто хоче здаватися за малі гроші.

Класичним прикладом такого смартфона є Xiaomi Redmi A3. У порівнянні з попередником він отримав чотири зміни: порт USB Type-C, нову версію Bluetooth, екран більшої діагоналі зі збільшеною частотою оновлення та «лакшері» дизайн з оформленням під Xiaomi 14 Ultra. Їй-богу, краще б на ці гроші поставили нормальний процесор, бо на Helio G36 без сліз уже не поглянеш: перед нами неодноразово модифікована копія шестирічного чіпсету Helio P22. Додайте до цього 3 ГБ ОЗУ і отримайте телефон, який не здатний справлятися навіть з простими завданнями.

У грудні 2023 року на глобальному ринку з’явилися відразу два однакові смартфони – це Xiaomi Redmi 13C і Poco C65. Вони не відрізняються між собою навіть зовнішністю, навіть деякі з кольорів у них повністю збігаються! Більш слабким апаратом із усього дуету є Redmi 13C, і все через кількість оперативної пам’яті в базовій версії: якщо Poco C65 пропонує 6 ГБ ОЗП, то герой сьогоднішньої статті — лише 4. Ціни при цьому у більшості магазинів на обидві моделі однакові, так що купуючи 13C, ви фактично переплачуєте за шильдик.

На цьому можна було б перейти до наступного номінанта, але оскільки я дав собі за правило присвячувати смартфону щонайменше два абзаци, давайте обговоримо технічні характеристики. Чіпсет Mediatek Helio G85, 6.74″ HD-екран з частотою 90 Гц, основна камера на 50 МП і батарея на 5000 мАГ з підтримкою 18-ватної зарядки, яку вам в комплект не покладуть. За 5-6 тисяч гривень набір непоганий, але не безкомпромісний. Я б не купував.

На початку цього року в багатьох країнах почалися продажі нової трійці від Poco, що складається зі смартфонів M6 Pro, X6 та X6 Pro. Між моделями простежується чітка еволюція: X6 на відміну від M6 Pro отримує чіпсет Snapdragon 7s Gen 2 і екран з роздільною здатністю 1.5К, а X6 Pro для величі достатньо потужного Dimensity 8300 і більш швидкісної пам’яті. Тим не менш, серед усієї трійки можна виділити явного аутсайдера, і ним на сьогоднішній день є середній Poco X6.

У чому полягає його проблема? Та в тому, що за свої майже 30 тисяч карбованців він не пропонує чогось кардинально нового. Все, що ви отримаєте, – це відчутний приріст продуктивності в іграх і нову матрицю екрану. Чи варто за це доплачувати 6 тисяч від ціни молодшого M6 Pro? Сумніваюсь. Набагато краще додати ще стільки ж і взяти старший Xiaomi Poco X6 Pro, продуктивності якого вам вистачить на кілька років вперед.

Але якщо Poco X6 пропонує за свої гроші непогану продуктивність, то Redmi Note 13 Pro не зможе запропонувати її за визначенням: вся справа в чіпсеті Mediatek Helio G99, ставити який у смартфонах дорожче 12 тисяч гривень – справа непристойна. Адже за Note 13 Pro з вас попросять значно більше: 15 тисяч у варіанті 8/128, 33 у версії 8/256 і 38 у конфігурації 12/512.

20 тисяч гривень за Helio G99 – шалена цифра! Чим її можна виправдати? Хіба що 200-мегапіксельною камерою Samsung HP3 з оптичною стабілізацією, адже всі інші параметри (6.67″ OLED-екран, батарея на 5000 мАч з 67-ватною зарядкою, 3.5-мм роз’єм, слот для карти пам’яті) ми можемо знайти і дешевше Poco M6 Pro. За свої гроші Note 13 Pro виглядає апаратом поза ринком, я не бачу жодної причини вибрати саме його замість умовного Realme 12 Pro або торішнього Note 12 Pro+.

На сьогоднішній день найдорожчим смартфоном Xiaomi є флагман 14 Ultra. На китайському ринку його оцінюють у 900 доларів, а на глобальному – у 1500 євро. Апарат позиціонується як пристрій «два в одному»: у більшості магазинів за покупку вам подарують особливий чохол, який перетворює телефон на зразок фотоапарата з кнопкою спуску затвора і кришечкою під об’єктив.

Головним конкурентом моделі є смартфон OPPO Find X7 Ultra. Він коштує менших грошей (від $840 у Китаї) і має більш цікавий набір камер: тут замість невеликих додаткових сенсорів Sony IMX858 використовується «солянка» з IMX890, IMX882 та IMX858. З іншого боку, OPPO вже точно не з’явиться на глобальному ринку, так що порівнювати Xiaomi 14 Ultra банально нема з ким. Мені все ще важко звикнути до того, що Xiaomi тепер є А-брендом нарівні з Apple і Samsung: ще тепло в душі спогади про Xiaomi Mi 9 за 449 доларів і Mi 11 Ultra за 1199 євро.

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Заряджаємо смартфон без світла: 6 швидких рішень

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!