У США побудують перший гравітаційний акумулятор ємністю 36 МВт-год
Швейцарська Energy Vault та італійська Enel оголосили про плани побудувати гравітаційний акумулятор у США. Проєкт стане першим великомасштабним гравітаційним сховищем енергії в країні та на Заході загалом. Потужність акумулюючої установки сягне 18 МВт, а ємність – 36 МВт-год. Енергія в акумуляторі запасатиметься в 24-тонних блоках, піднятих на висоту 140 метрів. Раніше експериментальна установка компанії у Швейцарії продемонструвала ККД 75%. У Китаї такий акумулятор уже побудований і нещодавно був підключений до енергомережі.
У березні Energy Vault завершила будівництво аналогічного гравітаційного сховища потужністю 25 МВт і ємністю 100 МВт-год у Китаї. Загалом планується дев’ять таких установок. Принцип полягає в тому, що комп’ютерна система зі штучним інтелектом піднімає 24-тонні блоки на висоту до 120 метрів, використовуючи надлишкову енергію від поновлюваних джерел. Коли “зелена” енергія недоступна (вночі або під час штилю), блоки опускаються на землю, приводячи в рух генератори і виробляючи електрику, яка йде в мережу. Система здатна забезпечувати зберігання енергії в діапазоні від двох до 12 годин і більше.
Згідно з попередніми даними, висота об’єкта Energy Vault у США сягне 140 метрів. Це дасть змогу зберігати більше енергії на установці меншої площі. Після введення в експлуатацію, об’єкт буде інтегровано в розподільчу мережу Техасу, керовану Радою з надійності електропостачання Техасу (ERCOT).
Побудована раніше у Швейцарії перша експериментальна установка Energy Vault ємністю 5 МВт-год продемонструвала ККД (на підйом і спуск) на рівні 75%. У компанії впевнені, що зможуть підвищити цей показник до 80%. Це зробить гравітаційні акумулятори порівнянними за ефективністю з гідроакумулювальними електростанціями та акумуляторними системами зберігання.
Експлуатація та обслуговування гравітаційних акумуляторів простіше і дешевше, а термін служби більший. Композитні блоки для цієї системи зберігання енергії можна виготовити, використовуючи ґрунт з будівельного майданчика, відходи промисловості, і навіть скловолокно з виведених з експлуатації вітряних турбін.
Источник: cikavosti.com