Підводний робот газової компанії випадково знайшов затонулий корабель, якому 3300 років
Чудово збережений корабель бронзового віку, який можна вважати найстарішою знахідкою серед затонулих суден, лежав на глибині 1800 м під поверхнею Середземного моря.
Корабель, якому 3300 років, знайшов підводний робот під час звичайного буріння, що проводила компанія Energean, що займається видобутком природного газу біля північного узбережжя Ізраїлю.
Ізраїльське управління старожитностей (IAA) оголосило про знахідку решток найдавнішої корабельної аварії, коли-небудь виявленої на великій глибині. Це також є одним із найдавніших відомих прикладів морських подорожей далеко від берега й кидає виклик попереднім припущенням про можливості стародавніх мореплавців, пише Interesting Engineering.
Судно, довжиною близько 12–14 метрів, було знайдено в оточенні безлічі стародавніх глечиків, що називаються амфорами на відстані близько 90 км від узбережжя Ізраїлю.
Корабель і його вантаж дуже добре збереглися глибоко під водою. Вони були захищені від хвиль і течій, що зазвичай пошкоджують кораблі, що знаходяться ближче до поверхні.
Компанія Energean знайшла корабель за допомогою свого підводного робота. Вони використовували високотехнологічне обладнання, яке називається дистанційно керованим апаратом (R.O.V.). Він був оснащений камерами і яскравими ліхтарями, щоб бачити в темних морських глибинах. З надводного судна R.O.V. обережно пересувався навколо старого корабля, записуючи відео, яке вразило археологів.
Минулого року, проводячи регулярні дослідження, R.O.V. надіслало до ІАА фотографії купи старовинних глечиків. У цих глечиках пізньої бронзової доби містився мед, оливкова олія та смола, що дають важливі підказки про те, що перевозилося на кораблі. За допомогою роботизованих маніпуляторів R.O.V. витягнув по дві банки з кожного кінця корабля, обидві були заповнені мулом.
IAA та Energean ретельно вивчили ці відкриття, щоб дізнатися більше про стародавню середземноморську торгівлю та методи плавання.
Як повідомляється, глечики будуть виставлені цього літа в Національному кампусі археології Ізраїлю в Єрусалимі.
Источник: dev.ua