Євросоюз закликав владу Росії і Білорусі негайно повернути викрадених українських дітей
Європейський Союз закликав владу Росії і Білорусі негайно повернути в Україну дітей, викрадених із тимчасово окупованих територій, та нагадав тоталітарним режимам в обох країнах про міжнародну відповідальність за скоєні злочини.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у підсумковому документі саміту ЄС, оприлюдненому на сайті Європейської ради.
«Європейський Союз залишається глибоко знепокоєним долею українських дітей та інших цивільних людей, що були незаконно депортовані або вивезені в Росію і Білорусь. Європейська рада повторює свій терміновий заклик до Росії й Білорусі негайно забезпечити їх безпечне повернення в Україну», — зазначається у висновках Європейської ради.
Європейські лідери вітають всі ініціативи, що допомагають повертати українських дітей додому, до їх родин та спільнот, включаючи діяльність в рамках Коаліції з повернення українських дітей, в якій Європейський Союз віднині має статус спостерігача.
«Європейський Союз залишається відданим справі притягнення Росії та її керівництва до повної відповідальності за ведення агресивної війни проти України та інші найтяжчі злочини відповідно до міжнародного права, а також за величезні збитки, завдані війною. Європейська рада вітає прогрес та підтримує подальші зусилля за всіма напрямками цієї роботи» — наголошується у документі.
Крім того, глави держав та урядів ЄС привітали ухвалення 14-го пакету санкцій проти Росії, а також погодження на рівні ЄС подальших обмежувальних заходів проти Білорусі. Вони закликали до повного та ефективного виконання санкцій, а також до подальших заходів із протидії спробам їх оминути, включно із тими, що здійснюються через треті країни.
«Європейський Союз готовий надалі обмежувати спроможність Росії вести війну і закликає всі країни не надавати жодної матеріальної або будь-якої іншої підтримки Росії у її агресивній війні», — зазначається у підсумковому документі саміту.
Як повідомлялося, у четвер, 27 червня, Європейська рада розглянула продовження військової, фінансової, економічної та політичної підтримки України та обговорила це питання з Президентом Володимиром Зеленським. Другий блок тем на саміті стосувався вирішення інституційних питань, зокрема, визначення стратегічного порядку денного ЄС на наступні п’ять років та номінації на ключові керівні посади в ЄС людей, які будуть здатними виконати завдання стратегічного розвитку Європейського Союзу.