Перша леді Гватемали приєднається до роботи Саміту перших леді та джентльменів
Дружина Президента Олена Зеленська під час телефонної розмови з першою леді Гватемали Лукресією Пейнадо обговорила проєкти, винесені на Саміт перших леді та джентльменів, який відбудеться у Києві у вересні.
Як передає Укрінформ, про це дружина Президента України повідомила у Телеграмі.
«Рада особисто під час відеорозмови привітати в спільноті Саміту перших леді та джентльменів першу леді Гватемали Лукресію Пейнадо. Її чоловік, Бернардо Аревало, вступив на посаду на початку цього року. Під час нашої розмови була рада почути, що пані Пейнадо виявила бажання приєднатися до нашої міжнародної платформи», — розповіла Зеленська.
Вона відзначила, що Лукресія Пейнадо – досвідчений фахівець проєктів з охорони здоров’я та розвитку, ментального здоров’я і виявлення ранніх інвалідностей у дітей віком до двох років. Перша леді працює з такими ініціативами на державному та міжнародному рівні все життя, тож її досвід тепер підсилить проєкти Саміту.
«Наше найближче, уже четверте зібрання в Києві, як уже розповідала, присвячене безпеці дітей. А здоров’я – фізичне і психічне, – вплив родини на формування дитини, роль батьків для дитини – одні з найголовніших вимірів цієї безпеки», — сказала перша леді України.
Вона також зауважила, що серед країн Латинської Америки й Карибського басейну Гватемала з перших днів російського вторгнення найбільш активно підтримала Україну: увійшла до кола країн-учасниць Міжнародної Кримської платформи, стала співавтором багатьох резолюцій «українського досьє», ухвалених ООН у 2022–2023 роках, і проголосувала за всі ці резолюції. Країна взяла участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії та приєдналася до його комюніке.
Як повідомлялося, четвертий Саміт перших леді та джентльменів відбудеться у Києві 12 вересня. Тема цьогорічного саміту – «Безпека дітей».
Саміт перших леді та джентльменів — щорічна міжнародна подія, яку ініціювала Олена Зеленська у 2021 році. Це глобальна платформа, що об’єднала перших леді та джентльменів для подолання викликів світового масштабу.
Під час першого саміту започаткували платформу для розв’язання гуманітарних проблем. Другий захід дав змогу зібрати понад 6 млн доларів на 92 машини швидкої допомоги. На полях третього саміту, який відбувся торік, заснували медичне партнерство. Тоді українські та іноземні клініки уклали 25 меморандумів про медичну співпрацю, зараз їх уже 44.
Фото: Телеграм/Олена Зеленська