Спікер ВР розповів про фінансові результати антикорупційної стратегії
«У мене є великий оптимізм щодо того, як сьогодні почали працювати антикорупційні органи України. І я точно знаю, що у Президента, у Прем’єра, у мене є абсолютно нульова толерантність до корупції. Це означає, що ми маємо зробити все, щоб в Україні корупція як поняття була викоренена», — заявив спікер.
Він додав, що в Україні дуже потужне громадянське суспільство, яке не дасть приховати ті чи інші прояви корупції. Під час війни будь-які прояви корупції і несправедливості сприймаються у рази критичніше.
«І ми бачимо, що кожен потенційний скандал завершується великим суспільним спротивом. І це абсолютно правильно, бо Україна переродилася, вона абсолютно інша. І український народ – я глибоко переконаний – після завершення війни, після нашої перемоги не матиме взагалі ніякої поблажливості до будь-яких проявів корупції на найнижчому рівні. Бо дуже дорогою ціною дається ця зміна світогляду», — вважає Стефанчук.
Він зауважив, що на сьогодні в державі створено весь комплекс антикорупційних органів — починаючи від НАЗК, НАБУ, САП з «потужними повноваженнями» і до Вищого антикорупційного суду.
Стосовно фінансових результатів антикорупційної стратегії, яка попередньо має забезпечити Україні додатково 200 млрд грн на рік, Стефанчук нагадав, що стратегія розрахована на 2023-2025 роки.
«Ми знаходимося лише у половині 2024 року, але я вже бачу, що дуже багато тендерів, які підлаштовані під когось корупційно, зносяться, дуже багато людей притягуються до відповідальності. Ми будемо очікувати кінцевих вироків, коли на особу, яка звинувачена у корупції, буде накладено відповідне стягнення, особливо що стосується відшкодування шкоди, якої вона завдала держбюджету України. Тоді вже можемо порахувати (фінансові результати – ред.), і я думаю, що ця цифра може бути перспективно і більшою», — сказав Голова ВР.
Як повідомлялося, керівник САП Олександр Клименко заявив, що кількість осіб, які переховуються від досудового розслідування у кримінальних провадженнях Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро України на територіях інших країн, постійно зростає.