Росія досі може виробляти ракети на базі комплектуючих від різних країн — Зеленський
Вчасна спільна робота усіх країн, які хочуть миру, може припинити російські схеми з обходу санкцій та закрити доступ до комплектуючих, які РФ використовує у своїх ракетах.
Як передає Укрінформ з посиланням на Ютуб-канал ОП, про це Президент Володимир Зеленський заявив під час церемонії підписання Меморандуму про співпрацю між Ірландією та Україною.
«Сьогодні ми говорили, зокрема, про те, як зробити санкційні кроки (проти Росії — ред.) і посилення України більш ефективними та потужними. На жаль, досі Росія може виробляти ракети на базі комплектуючих від різних країн світу. Також російська держава створює різні схеми для обходу санкцій. Все це можна зупинити тільки сильною вчасною спільною роботою усіх країн, які цінують нормальний світовий порядок, заснований на правилах, і хочуть миру», — сказав він.
Зеленський поінформував, що сьогодні Україна та Ірландія в особі прем’єр-міністра Саймона Гарріса підписали двосторонню угоду про співпрацю.
«Ця угода щодо безпеки. Вона дозволить нам реалізувати весь потенціал співпраці між країнами, а також з партнерами в рамках всієї архітектури безпекових угод», — підкреслив Зеленський.
За його словами, Україна та Ірландія ухвалили угоду на 10 років, яка передбачає виділення майже 170 млн євро з боку Ірландії на подальшу підтримку гуманітарних та інфраструктурних потреб України.
«Ми надалі працюватимемо разом для стійкості України, Ірландії та всієї Європи. Це стосується, зокрема, і кіберзагроз», — додав Президент.
Окремо Зеленський подякував Ірландії за долучення до розмінування території України, а також за спільну роботу з реалізації пунктів Формули миру.
«Ми цінуємо, що Ірландія бере участь у роботі коаліції для повернення депортованих українських дітей. На цей російській злочин війни, які і всі інші, ми маємо отримати реальну і справедливу відповідь всього світу», — наголосив глава держави.
Як повідомляв Укрінформ, від початку повномасштабної війни підтримка Ірландії для України склала майже 400 млн євро.
Фото: ОП