ПолiтДумка

Портативні консолі: чи є у них майбутнє

10 октября
12:44 2024

Епоха портативних консолей розпочалася в 50-х роках минулого століття, коли було випущено перші електромеханічні пристрої з діафільмом. З того часу ця індустрія продовжувала стрімко розвиватися. У 1989 році вийшов ігровий пристрій Game Boy, так розпочалася ера консолей з кольоровим екраном та бібліотекою ігор.

Кожне нове покоління консолей пропонувало покращений функціонал та ширший вибір ігор, і вони тривалий час користувалися великою популярністю. Однак з появою сучасних смартфонів та хмарних технологій усе змінилося: портативні ігрові пристрої почали втрачати ажіотаж серед користувачів. Видання liverua дізнавалося, яке майбутнє очікує ці гаджети.

Падіння та розвиток

Інтерес до портативних консолей значно знизився з розвитком смартфонів та хмарних технологій. Сучасні смартфони дозволяють завантажити будь-яку просту, популярну гру, до того ж вони завжди під рукою. У свою чергу хмарні технології дають можливість грати в ігри з високими вимогами до ПЗ навіть з простого гаджету.

Зацікавленість цими ігровими пристроями повернулася відносно нещодавно, в 2020-х роках. Переломним моментом став випуск Nintendo Switch — гібридної консолі, яка дозволяє грати як на TV, так і за межами дому. Це повністю змінило уявлення про портативні ігрові пристрої.

Що впливає на успіх консолей

Головний фактор, який завжди буде підтримувати інтерес користувачів до портативних консолей, ексклюзивний ігровий контент та доступність новинок. Вже багато років консолі утримує на піку популярності серія ігор Pokémon. Вперше він вийшов для Game Boy, і з того часу кожна нова гра била рекорди продаж. Ще однією важливою серією ігор є The Legend of Zelda, яка, за словами критиків, встановила нові стандарти відкритого світу.

Не менш важливим фактором є підтримки інді- та ретро-ігор. Консолі вже давно перетворилися на платформи для інді-ігор, а такі продукти, як Stardew Valley, Hades та Hollow Knight стали справжніми хітами. До того ж на портативних ігрових пристроях можна грати в класичні ігри, які викликають приємну ностальгію. На Nintendo Switch навіть доступна цифрова бібліотека ретро-ігор NES та SNES.

Тенденції

Дивлячись на те, як стрімко сьогодні розвивають технології, можна сміливо стверджувати, що такі трансформації торкнуться і портативних консолей. Наприклад, в найближчому майбутньому можна очікувати, що впровадження технологій віртуальної та доповненої реальності (VR та AR) стане наступним кроком у розвитку портативного геймінгу.

Іншою віхою розвитку портативних ігрових пристроїв може стати інтеграція інструментів на базі штучного інтелекту. Вони допоможуть персоналізувати геймінг та покращити ігровий досвід.

Не варто забувати і про можливість інтеграції з хмарними технологіями. Якщо це вдасться зробити, то користувачі зможуть грати у вимогливі до ПЗ ігри через портативний пристрій.

В чому переваги консолей

Хоча на перший погляд і здається, що використовувати ПК, хмарні технології чи смартфон, звичніше та зручніше, все ж ігрові консолі мають свої переваги. Наприклад, щоб користуватися хмарними технологіями потрібно стабільне Інтернет-з’єднання, якщо його немає, то грати в ігри не вийде.

Щодо смартфонів, то ігри, які для нього розробляються розраховані на короткотривалі ігрові сеанси, адже смартфон — це багатофункціональний пристрій. Консолі ж створенні виключно для гри і можуть запропонувати десятки годин ігрового досвіду. До того ж вони дозволяють грати в будь-яких у мовах, а деякі ігрові франшизи доступні виключно на цих ігрових пристроях.

Tags
Share

Статьи по теме

Последние новости

ЦВК відновила доступ до інформації про вибори та депутатів — ЧЕСНО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!