ПолiтДумка

Австрійський політолог — про План перемоги України: Захід занадто боїться Росії

28 октября
12:11 2024

План Перемоги Президента Зеленського є хорошим узагальненням цілей України в її захисті від російської війни на знищення, однак реалізація пункту щодо членства в НАТО виглядає малоймовірною, тому що Захід надто боїться Росії.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту Укрінформу висловив незалежний австрійський політолог Мартін Малек.

«Перший пункт Плану перемоги стосується запрошення України якнайшвидше вступити до НАТО, і саме тут починаються проблеми. Наразі щонайменше сім країн-членів НАТО скептично поставилися до такого запрошення або відкинули його. Звісно, позиція Німеччини з цього приводу є особливо важливою – і це відповідає політиці країни в цьому питанні впродовж багатьох років», — зазначив він.

Політолог нагадав, що ще на саміті Альянсу у 2008 році в Бухаресті тодішній канцлер ФРН Ангела Меркель виступила категорично проти запрошення України та Грузії приєднатися до Альянсу через негативну позицію Росії – «і добилася свого». Після цього сталося вторгнення РФ в Грузію, на яке «слабкий Захід не відреагував» – і це «вкотре дало Путіну змогу відчути себе виправданим у своїй імперіалістичній та мілітаристській політиці».

У жовтні нинішній канцлер Німеччини Олаф Шольц також заявив, що виступає проти запрошення України до НАТО в нинішніх умовах, як і повторив свою давню позицію щодо непостачання далекобійних ракет «Таурус» в Україну через побоювання «ескалації».

«Шольц навряд чи змінить цю свою позицію, адже це означатиме, що він з самого початку помилявся. Крім того, Шольц хотів би відволікти увагу від того, що Німеччина взагалі не бажає повної перемоги України – як би таку перемогу не визначали (а дуже очевидним визначенням було б вигнання всіх без винятку російських солдатів з української території). Причиною цього є те, що значна частина німецької (і західноєвропейської) політичної еліти побоюється «нестабільності» в Росії або навіть її «розпаду» (якого немає навіть на горизонті) в такому випадку», — вважає Малек.

Читайте також: Зеленський: План перемоги спрямований на партнерів, а Внутрішній план — на єдність України

За словами політолога, ще одна «вкрай неприємна, але незаперечна правда» полягає в тому, що «майже всі західноєвропейські політики набагато більше переймаються результатами своїх виборів, ніж існуванням і долею України». І при цьому «мирна риторика» дуже часто є особливо корисною для виборчих кампаній — «що, своєю чергою, вигідно мілітаристові Путіну». На цьому тлі Малек вказав на парламентські вибори у ФРН наступного року та можливість того, що очолювана Шольцом Соціал-демократична партія проводитиме «мирну виборчу кампанію», яка у такому випадку «неминуче буде за рахунок України».

«Звичайно, Москва вже давно мобілізувала близьких до неї політиків та партії в Європі та Північній Америці проти всіх зусиль України, спрямованих на зближення з НАТО з метою остаточного вступу до нього. І звичайно, не випадково, що це – ті самі політики і партії, які постійно попереджають про «ескалацію» з моменту початку масштабного вторгнення Росії в Україну і таким чином хочуть запобігти військовій та іншій підтримці України з боку ЄС, НАТО і Північної Америки», — додав політолог.

Також австрійський політолог вказав на те, що проти запрошення України до НАТО виступає «фактичний союзник Путіна, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан», який назвав План перемоги Зеленського «більш ніж жахливим», але також серйозні сумніви мають Словаччина та Туреччина.

Крім того, особливий вплив на подальшу підтримку України матимуть президентські вибори в США 5 листопада.

«Захід просто занадто боїться Росії – на відміну від України, чия мужність для багатьох на Заході абсолютно незрозуміла і навіть лякає. І передусім тому, що вони самі давно з боягузтва б капітулювали перед воєнщиною Путіна», — заявив Малек.

На його переконання, План перемоги є «хорошим узагальненням цілей України в її захисті від російської війни на знищення», однак «найбільша проблема Плану Зеленського в тому, що дуже малоймовірно, що Україна приєднається до НАТО в осяжному майбутньому».

«Росія, звісно, знає про це і зробить усе можливе, щоб отримати максимальну вигоду з цього факту. Путін неодноразово давав зрозуміти, що не піде на жодні поступки заради припинення війни. Тому для встановлення миру Росію (і її армію) необхідно військовими та іншими засобами поставити в такий стан, в якому вона просто більше не зможе продовжувати війну – як би Путін цього не хотів. Альтернативою цьому є знищення України як держави і поневолення всього її населення», — заявив Малек.

Як повідомляв Укрінформ, презентований Президентом Зеленським План перемоги включає п’ять пунктів: перший — геополітичний, другий і третій — військові, четвертий — економічний, п’ятий — безпековий.

Перший пункт передбачає отримання запрошення до НАТО. Другий стосується оборони, зокрема передачі чіткого переліку зброї, що здатна підтримувати силу українських воїнів. Третій пункт зумовлює створення сил стримування. У четвертому йдеться про стратегічну економічну співпрацю та посилення санкційного тиску на агресора. П’ятий пункт розрахований на повоєнний час і зумовлює можливість заміщення окремих військових контингентів Збройних сил США, які дислоковані у Європі чи на інших континентах, українськими підрозділами.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Шольц і Трамп обговорили шляхи до миру в Україні

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!