Децентралізація довела свою цінність, коли Росія вторглася в Україну — посол ЄС
Стійкість, продемонстрована громадами в районах, які першими постраждали від повномасштабного вторгнення Росії, була виявлена, зокрема, завдяки успіху децентралізації, яку Україна започаткувала раніше.
Про це повідомила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова в розмові з Укрінформом напередодні публікації щорічного Звіту про розширення ЄС.
«Саме під час повномасштабного вторгнення РФ децентралізація справді довела свою цінність і важливість, оскільки громади змогли самоорганізуватися та залишатися стійкими, незважаючи на натиск РФ», — вважає посол.
«Як у мирний час, так і під час війни децентралізовані органи надзвичайно важливі, і ми продовжуватимемо підтримувати децентралізацію. Це відбуватиметься політично, як ви побачите в наших оцінках, так і фінансово через проєкт EU Lead», – заявила Матернова.
За її словами, з точки зору ЄС, децентралізація «стала однією з найбільш трансформаційних реформ, які здійснює ваша країна».
Водночас вона визнала, що існує певна напруга між децентралізацією та «необхідністю тримати країну під контролем під час воєнного стану, що майже природно, оскільки уряд має підтримувати сильний централізований контроль над багатьма питаннями».
«Тож я розумію, що в умовах воєнного стану потрібен сильний центр управління, але це не означає, що, як тільки дозволять умови, ми не маємо повернутися туди, де ми були, і ЄС ретельно стежить за цим, при чому не тільки чиновники у Брюсселі, а й країни-члени», – підсумувала посол.
Як повідомляв Укрінформ, раніше посол ЄС в Україні Катаріна Матернова заявляла, що під час підготовки звіту щодо прогресу України на шляху до ЄС єврокомісари значну увагу приділятимуть розвитку місцевих громад.